9.3 C
Kuressaare
Neljapäev, 28. oktoober 2021

Lapini juubelinäitus Kumus

Lapini 2003. aastal alustatud sarja “Koodid”” aluseks on kaupadele trükitud vöötkood, mida on töödeldult kasutatud maalide ja graafiliste lehtede alusstruktuurina.
Lapin ütleb näitusega kaasnevas kataloogis sarja kohta, et tema süsteem on vastupidine maalikunstnik Piet Mondriani tuntud loomeprotsessile, kus ta kirsipuud abstraheerides jõudis lõpuks välja mittekujutava kunstini. Lapin ütleb end lähtuvat abstraktsest struktuurist, mille muudab endale lähedasemaks.
Näitus on lahti 17. veebruarini.
Geenivaramu direktor on Andres Metspalu
Tartu ülikooli (TÜ) nõukogu valis reedel toimunud istungil TÜ Eesti geenivaramu direktoriks geenivaramu senise direktori kohusetäitjast TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituudi professori Andres Metspalu.
Metspalu sündis 1951. aastal Lääne-Virumaal, lõpetas 1976. aastal TÜ arstiteaduskonna ja sai doktorikraadi 1979. aastal. Aastail 1986-1992 töötas Metspalu Eesti biokeskuse teadusdirektorina ning on 1992. aastast TÜ biotehnoloogia korraline professor.
Ta on peamiselt uurinud inimese genoomi ja geenianalüüsi tehnoloogiat, täpsemalt biopanku, populatsiooni- ja inimese geneetikat, mendeliaalsete ja komplekshaiguste geneetikat, seoseid geenide, keskkonnafaktorite, elustiili ja inimeste tervisliku seisundi vahel, molekulaardiagnostikat ja geenianalüüsi tehnoloogiate arendamise, eriti DNA kiibitehnoloogiat. Ta on üllitanud 86 teaduspublikatsiooni.
Metspalu juhtis geenivaramut direktori kohusetäitjana alates selle ühinemisest TÜ-ga tänavu aprillis.
Maarja ja Simmul jõulutuuril
Lauljatar Maarja ja näitleja Rain Simmul alustasid kirikukontsertide jõulutuuri.
Kontsertidel kuuleb Maarja esituses jõuluajast inspireeritud laule ning Simmuli jutustatavaid lugusid.
21. detsembril oli kontsert Kuressaare Laurentiuse, 22. detsembril Tartu Peetri, 23. detsembril Pärnu Eliisabeti, 25. detsembril Tallinna Jaani, 26. detsembril Rakvere Kolmainu, 27. detsembril Võru Katariina, 28. detsembril Haapsalu toom-, 29. detsembril Viljandi Jaani ning 30. detsembril Keila Miikaeli kirikus.
Väikevormide näitus Tartus

Tartu kaubamaja kolmandal korrusel on avatud arhitektuursete väikevormide näitus “”Väike 2002-2006″”.
Eesti Arhitektide Liidu aastanäituse eesmärk on märgata ja tähtsustada ümbritsevat argikeskkonda.
Näitus jõudis Tartumaale Hiiumaalt, mille elanikud valisid oma lemmikuks Ott Kadariku ja Rene Valneri Rüütli tänava Tartus, teise koha vääriliseks Peeter Pere ja Urmas Muru sauna Lõuna-Eestis ning kolmandaks Kersti Lootuse rannapromenaadi Pärnus.
Väljapanek on ülal 20. jaanuarini.
BNS”

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised