5.2 C
Kuressaare
Pühapäev, 17. oktoober 2021

Hetked, mida tasub meenutada

Naiskoor Ätsed on samuti killuke jõuluajast, sest oleme sündinud jõulude ootamise ajal, 1994. aasta detsembris, mil 2-3 prooviga saime laulud selgeks ja astusime üles seenioride jõulupeol. Nüüdseks oleme sirgunud juba 13aastaseks. Igal aastal oleme oma sünnipäeva tähistanud jõulukontsertidega kapiitlisaalis, raekojas, Laurentiuse kirikus, päevakeskuses, muusikakooli saalis.
Meelde on jäänud KES-i juubeli raames korraldatud seltsiõhtu “Vanaemad toovad toomapäeva”, kus astusime üles sõnalis-muusikalise kavaga. Kaastegevad olid muusikakooli õpetaja Kairit Sepa kooriklassi laulusolistid ning muusikakooli vilistlane Triin Tisler akordionil, kes alati on meie kontserte ilmestanud kaunite laulude ja paladega. Suur tänu neile selle eest!
Oma 13. sünnipäeva aga otsustasime tähistada veidi teistmoodi – heategevusüritusena maakonnas. Eriti tihedaks osutus detsembrikuu, mil kõigepealt esinesime sõnalis- muusikalise kavaga seenioride mardi- ja kadripeol. Sellele järgnesid kontserdid Sõmera vanadekodus ja sealses ilusas kirikus, kus meie laulud väga soojalt ja südamlikult vastu võeti. Tagasiteel koju olid meie südamed täis soojust ja jõulurahu. Ilus päev oli! Olime rõõmsad, et suutsime laulda soojaks südamed kaunite jõululauludega.
Tänaseks on see kõik juba minevik. Oleme kodus ja teeme ettevalmistusi lähenevateks jõuludeks, et olla koos oma laste, lastelaste, sõprade ja tuttavatega, kosutades oma hinge, et uuel lauluaastal alustada jälle uue hooga.
Laulupeod annavad jõudu
14. lauluaasta tõotab koorile tulla üsna töine aasta, sest lähenemas on 25. üldlaulupidu Tallinnas juulis 2009 ja et meiegi mahuksime sellele laululaevale, tuleb juba varakult hakata laule õppima.
Meelde on jäänud maakondlikud laulupeod, naiskooride laulupeod, Anseküla laulupeod, mil tihedaks said kontaktid helilooja Olev Sauga, kes on kirjutanud meie koorile moto ja pühendanud Ätsestele mitmeid koorilaule.
Oleme osalenud 23. ja 24. üldlaulupeol Tallinnas 1999. ja 2004. aastal, need on südamesse jäänud tänaseni.
On ju laulupeod eesti rahva kaunis traditsioon ja just laulupeod on eesti koorilaulule tunnustava koha võitnud. Laulupidude lõpptulemus rajaneb lauljate tahtel näidata meie rahvakunsti maksimaalselt hästi. Laulev inimene pole häiritud muredest, vaid vastupidi – ammutab laulupidudest uut jõudu ja vaimustust. Tahame meiegi olla üks osake sellest lauljate tulvast, kes saavad laulda suure laulukaare all.
Need on hetked, mida tasub meenutada, kaasa elada ja südames hoida.
Kui sinul, kallis lauluhuviline, on armastust laulu ja muusika vastu ning sul on soov saada osa meie 25liikmelise koori tegevusest, siis ootame sind 8. jaanuaril kell 10.30 muusikakooli saali, et koos minna suure laulukaare alla.
Marika Mets,
koori dirigent

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised