9.7 C
Kuressaare
Kolmapäev, 27. oktoober 2021

Sportlik jõulumõtisklus

Samas on jõulud mõtiskluste aeg ning kuna ajaleht mult aasta kohta arvamuslugu soovis, otsustasin, et ei hakka kirjutama aastast 2007 “statistikuna” – kui palju medaleid võideti, kui palju üritusi korraldati, kui palju raha spordirajatiste renoveerimiseks või ehitamiseks kulutati, kui suur oli harjutajate keskmine vanus jms. Kirjutan lihtsalt, mida arvan-mõtlen meie maakonna spordist.
Lühidalt ja esimeste emotsioonide pealt julgen kohe öelda, et aasta 2007 oli edukas, kuidas siis veel! Ja kindlasti ei ole see öeldud ainult tiitlivõistluste medaleid silmas pidades.
On suurepärane, et meie maakonda tuli 2007. aastal lisaks kahele maailmameistri tiitlile veel hulganisti iga värvi medaleid nii Saarte mängudelt kui ka Eesti meistrivõistlustelt.
Tõsiselt ja pühendunult võistlusspordiga tegelejale on tiitlivõistlusel medali võitmine kindlasti mingite eesmärkide ja unistuste täitumine ning samm edasi veelgi kõrgemate tiitlite püüdmisel.
Kindlasti on selle taga ka nii sportlase enda kui ka treeneri suur pühendumine. Tänud kõigile, kes te jätkuvalt tahate-viitsite-suudate meie kodusaartele tiitlivõistlustel au ja kuulsust tuua!
Spordipisik saab alguse kodust, ümbritsevate inimeste eluhoiakutest ja maailmavaatest, võimalustest sportida ja võimaluste pakkujate entusiasmist, eeskujudest ja püüdest olla kellegi sarnane ning kindlasti veel paljust muust.
Meil on palju rõõmsameelseid ja tahtmist täis poisse-tüdrukuid, kes käivad usinasti treeningutel, toksivad õhtuti spordiplatsidel “oma pundiga” palli, elavad häälekalt kaasa spordiüritustel ning veavad oma soovide ja tahtmistega spordi ligi ka lapsevanemaid.
Selle eest, et neil oli ka peagi mööduval aastal koht, kus käia, et neid oli keegi juhendamas, et neil oli võimalus omavahel mõõtu võtta ning jälgida oma eeskujusid spordis, tahan öelda tänusõnad kõigile omavalitsustele tingimuste loomise eest, klubidele ja koolidele lastega tegelemise eest ning kõigile spordiürituste korraldajatele suure vaevanägemise eest. Aitäh teile, et tahate-viitsite-suudate järelkasvu spordilainel hoida!
Aga täiskasvanud? Ega nemadki kurta saa – sportida ja tervislikke eluviise nautida on võimalik nii väljas kui sees. On tekkinud uusi jalgratta- ja kepikõnniteid, on arendatud terviseradasid, on korda tehtud väliväljakuid ning renoveeritud spordisaale, on valmis saanud ka päris uus spordihoone Orissaares.
Ja võimalusi õhtuti spordiga tegeleda kasutatakse usinasti – katsuge näiteks argipäevaõhtuti Kuressaare spordikeskuse juures vaba parklakohta leida või näiteks treeninguaega broneerida. Pea kõik on täis! Saarlane tahab olla terve ja heas vormis.
Mõni ütleb, et ka tugitoolisport on sport. Ise arvan, et see on pigem spordi jälgimise ja kaasaelamise viis, mis koju kätte tuleb. Kuna elame suure mere taga, võib meie puhul “koju kätte tulnuks” nimetada vahest sedagi, kui keegi meie kodusaarel mõne suurürituse korraldab.
Meil on velotuur, meil on ralli, meil on kolme päeva jooks ja veel mitmeid üritusi, mille üle uhkust tunda. Ning kindlasti võib siia ritta paigutada ka Kuressaare spordikeskuse suurepärase töö tasemel pallimängude “maaletoomisel”. Tänud ja sügavad kummardused kõigile, kes tahavad-viitsivad-suudavad suurüritused meile koju kätte tuua!
Selline saigi minu pisike jõulueelne mõtteretk meie spordimaastikel aastal 2007. Kindlasti jäi palju kohti läbi käimata, aga arvan, et peamised “vaatamisväärsused” said külastatud.
Arvestades meie jõuluaja söögikombeid, julgen soovida kõigile veelgi usinamat ja tihedamat harjutamist pärast jõule ning ilusaid saavutusi ja kordaminekuid ettevõtmistes uuel aastal.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised