8.2 C
Kuressaare
Teisipäev, 19. oktoober 2021

Praegusel ajal annavad sajad Eesti kirjastused välja lugematul hulgal raamatuid.

Viimasel ajal loetust on selliseks raamatuks kindlasti Pete McCarthy “McCarthy baar”, mille 2002. aastal on avaldanud kirjastus Varrak.
Raamatu autor Pete McCarthy on teinud palju populaarseid raadio- ja teleseriaale ning on pälvinud ka auhinna kui parim TV reisiseriaalide autor.
Pete McCarthy kirjeldab raamatus oma retke mööda Iirimaad. Ta reisib üksi, sõites päevinäinud rendiautoga. Autori üks eesmärke oli külastada kõiki McCarthy baare Iirimaal. Loomulikult ei ole need baarid tühjad ning reisimees kohtub paljude kummaliste ja värvikate mõnusate inimestega. Igal oma lugu, olgu ta siis kohalik, sisserännanu või turist.
Ta külastab mitmeid paiku ja vaatamisväärsusi, mis ei ole ära toodud ametlikes reisikirjades, valgustab ka iga paikkonna kultuurilist ja ajaloolist tagapõhja ning paneb end proovile palverändurina Püha Patricku Purgatooriumis. Autor ei taha parimate kohtade asupaika reeta ja põhjendab seda ühega oma reisimise reeglitest: ära kunagi kella mööda ilma, kui vaimustav ja rikkumata mõni paigake on, sest järgmisel korral ei pruugi sul enam õnnestuda sinna pääseda.
Kuna Pete McCarthy ema on iirlane ja isa inglane, on tal seetõttu lihtsam mõista iiri kultuuri ja olustikku ning samal ajal annab elamine Inglismaal võimaluse tal vaadata kõike kõrvaltvaataja pilguga.
Kogu reisikirjeldus on kirja pandud mõnusalt vaimukalt ja humoorikalt (kohati kasutades ka musta huumorit).
Autor on oskuslikult toonud lugejani kogu Iirimaa rikkuse: kauni looduse, huvitava ajaloo ja traditsioonid, iirlaste huumorimeele ning südamesoojuse. See lummab ning müstiline Iirimaa tõmbab enda poole: reisikirjeldusi lugedes Iirimaa kaardilt autori külastatud ja kirjeldatud paiku otsima ning unistustes Iirimaa-reisi kavandama.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised