5.2 C
Kuressaare
Pühapäev, 17. oktoober 2021

Tolli tänavale kerkib kaks kortermaja

Hoonete välisviimistluses kasutatakse puitu ja kivi. Korterite suurus jääb vahemikku 45-110 ruutmeetrit. Siselahendused on teinud maja projekteerinud arhitekt. Ühe maja alla tuleb kümmekonna kohaga maa-alune parkla
Arendaja kinnitusel jääb krundil kasvav tammepuu alles – sellega arvestati juba maja projekteerimisel.
Haakub ümbrusega
Linnaarhitekt Tuuli Org nimetas mullu korraldatud arhitektuurivõistluse võitja Kiira Soosaare projekteeritud elamuid vanaga arvestavateks tänapäevasteks hooneteks.
“Kiira Soosaare töö on tundlik ning sellesse piirkonda üsna sobiv,” ütles Org. “Tegemist on suhteliselt rahuliku lahendusega, mis sobib ümbruse mahulise struktuuriga. Samas ei ole need korterelamud aga mingid vana aja maketid – nende katuse väljaasted on kaasaegsed, veidi nüüdisaegsemat joont on ka akende pindades ja klaasijaotuses.”
Piirangud ja nõuded
“Hoonete suurim lubatud kõrgus Tolli tänava ääres on poolteist korrust, Tiigi ja Pika tänava nurgas osaliselt poolteist korrust, ristmiku-poolses osas aga kaks korrust,” rääkis Tuuli Org.
Muinsuskaitse eritingimuste järgi peab hoonetel olema viilkatus. Selle kaldeks on Pika ja Turu tänava äärde jääval majal ette nähtud 20-42 kraadi, Tolli tänava poolsel hoonel aga 25-45 kraadi.
“Võib kasutada katuse väljaehitusi ja vintskappe. Kasutada tuleb Kuressaare linnale traditsioonilisi detaile ja ehitusmaterjale: krohvitud kivi, lai laud, puidust avatäited, katusekatteks sile valtsplekk või keraamiline kivi,” lisas Org.
Elamud projekteeris mullu korraldatud arhitektuurivõistluse võitja Kiira Soosaar. Ehituse peatöövõtja on AS EBC Ehitus.

Eelmine artikkelTeised lehed
Järgmine artikkelVõimas ratsavõistlus Tika talus
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised