7.8 C
Kuressaare
Kolmapäev, 20. oktoober 2021

Tarbijahinnaindeks juunis tõusis aastaga 5,8 protsenti

Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad tõusid aastaga 4,1 protsenti ja mittereguleeritavad hinnad 6,4 protsenti.
Toidukaubad kallinesid juunis eelmise aasta sama kuuga võrreldes 6,6 protsenti, tööstuskaubad 1,8 protsenti ning teenused 9,4 protsenti.
Peamiselt mõjutasid indeksit eluasemekulutuste suurenemine ning toidu kallinemine. Toit ja mitte-alkohoolsete joogid kallinesid aastases võrdluses 7,4 protsenti, kulutused eluasemele 12,5 protsenti, teatas statistikaamet.
Söömine väljaspool kodu ja majutus kallines aastaga 9,7 protsenti, kulutused tervishoiule 7,5 protsenti. Alkohol ja tubakas kallines aastases võrdluses 4,2 protsenti.
Kulutused sidele vähenesid aastaga 0,5 protsenti.
Selle aasta maiga võrreldes olid juunis tarbekaubad ja teenused keskmiselt 0,5 protsenti kallimad.
Tarbijahinnaindeksit mõjutasid juunis võrreldes maiga keskmisest enam transpordi kallinemine ning toidu ja mitmesuguste teenuste hinnatõus. Transpordi kallinemise põhjustas nii ühiskondliku transpordi kui ka eratranspordivahendite kasutuses hoidmiseks tehtavate kulutuste hinnatõus.
Kulutused transpordile tõusid kuuga 0,8 protsenti, kulutused söömisele väljaspool kodu ja majutusele kallinesid ühe protsendi võrra.
Jaanuaris oli aastane hinnatõus 5,1 protsenti, veebruaris 4,7, märtsis 5,7 ja aprillis 5,5 protsenti ning mais 5,7.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised