11.7 C
Kuressaare
Kolmapäev, 20. oktoober 2021

Säästlikkusest

Seaduse abil tuleb lõpetada vormelisõidud, missindus, modellindus, Tallinna Õllesummer ja Saaremaa Õlletoober, sulgeda kõik mängupõrgud jne. Teles lõpetada raiskava eluviisi, ülekohtu ja lodevate elukommete (porduelu) populariseerimine. Nende inimkonnale vajalike otsuste tegemist takistab aga globaliseerunud rahavõim, millele oleme paraku sunnitud alluma.
Ma ei mõista neid, kes lähevad kuhugi suurele õllepeole ja sõidavad selleks maha mitusada kilomeetrit. Kas selleks, et maksta õlle eest 3-4 korda kallimat hinda kui see külapoes maksab? Kui ma tahaksin õlut juua, tooksin poest mõne pudeli. Kui juhuslikult olen saanud pool pange räimi, helistan paarile naabrile, et ma panen just räimed ahju suitsu. Ja meil jätkub sooja suitsuräime kõrvale mitmeks tunniks juttu poliitikute ja teiste aferistide tegudest. Kui keegi on saanud kuskil suurelt reklaamitud õllepeol osta kohapeal tehtud ahjusooja räime, andke sellest ajakirjandusele teada, see peaks olema väga suur uudis.”
Manivalt Müüripeal
Oma Saar, 6. juuli 2007
Meie Maa 12 aastat tagasi
* Kolmapäeval, 12. juulil algavad Kuressaares Taani päevad. Taani päevade korraldamise põhjus on ajalooline – 350 aastat tagasi loobus Taani oma võimust Eestis. Saaremaale tulevad Taani suursaadik Eestis, Eesti suursaadik Taanis, Bornholmi maavanem, Rønne linna esindaja ning loomulikult Taani laulu- ja tantsurahvas. Päevad lõpevad laupäeval, 15. juulil.
* Viidumäe looduskaitseala külastanud Taani botaanikaseltsi liikmetele avaldas kaitseala direktori Mari Reitalu sõnul kõige suuremat muljet puutumata loodus. Külaliste erisoov oli näha tõmmukäppa, millel on Taanis ainult üks leiukoht. Lisaks Viidumäele külastasid taanlased veel Lõu loopealset, Odalätsit, Panga panka, Ninase poolsaare loometsi ja alliksood Küdema lahe ääres.
* Laupäeval ja pühapäeval toimub Karujärvel üle-eestiline juuksurite kokkutulek. Taoline üritus toimub Eestis esmakordselt ja selle peaorganisaator on Kuressaare juuksur Tiina Tang firmast R & T. Eelregistreerimise käigus on end kirja pannud ligi 150 inimest Tallinnast, Tartust, Pärnust, Võrust ja teistest Eesti linnadest. Millegipärast oli eilseks Saaremaa juuksureid vähe registreerunud. Kahe päeva jooksul tegeldakse spordi ja isetegevusega, juukseid kellelgi ei lõigata.
7. juuli 1995

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised