8.9 C
Kuressaare
Kolmapäev, 27. oktoober 2021

Volinik soovitab Kuressaare linnale võtta tööle pargivaht

“Linnal on nüüd olemas oma linnamajandusettevõte ja selle juures võiks olla ka pargivahi ametikoht,” lausus Bruno Pao. Tema sõnul algaks pargivahi töö hommikul pargi ülevaatereidiga, kuid põhitöö jääks õhtusse, kui potentsiaalseid korrarikkujaid on pargis rohkem. Lisaks inimeste korralekutsumisele võiks pargivahi tööülesandeks olla ka pargi ja lossiümbruse korrashoidmine ja turistidele info jagamine.
“Pargivaht oli Kuressaares ka Eesti ajal ja nõukogude ajal ning park püsis kenasti korras,” meenutas Bruno Pao. Tema sõnul lahendaks pargivahi töölevõtmine ka probleemi, et lossipargis vandaalitsetakse ja liiga palju lõhutakse.
“On räägitud sellest, et paigutame parki turvalisuse tagamiseks kaamerad, aga ma arvan, et pargivahi palkamine tuleb linnale kokkuvõttes odavam,” võrdles Bruno Pao. “Pargivahile makstav palk on tunduvalt väiksem kui vandaalide tekitatav lõhkumiskahju. Ka läheks turvakaamerate paigaldamine ja nende jälgimiseks inimese või inimeste palkamine samuti kallimaks. Pealegi on pargis viibiva pargivahi silm teravam kui mis tahes turvakaamera oma.”
Bruno Pao sõnul kavatseb ta pargivahi küsimuse tõstatada järgmisel linnavolikogu istungil, mis toimub 23. augustil. Pao on teemaga pöördunud ka Kuressaare linnapea Urve Tiiduse poole, kes ütles, et idee vajab kaalumist. Tänavu pargivahi ametikohta kindlasti ei looda, sest linnaeelarves pole selleks raha ette nähtud. Koha loomine tulevikus sõltub linna rahakoti võimalustest.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised