5.2 C
Kuressaare
Pühapäev, 17. oktoober 2021

Vahterilt võetud kuld vaidlustatakse peakomitees

“Ootame apellatsioonikomisjoni otsust kirjalikult, sest praegu teatati sellest Raivo Kallasele vaid suuliselt. Kui näeme must valgel ära põhjenduse, protestime edasi peakomiteele,” lausus Saaremaa delegatsiooni juht Mati Mäetalu, kelle sõnul võideldakse igal juhul lõpuni.
Kui algselt leiti, et samale apellatsioonikomisjonile pole mõtet edasi kaevata ja sooviti seda teha hoopis Euroopa Kergejõustiku Liidule, siis hiljem sellest siiski loobuti, kuna tegu on liialt suure ja bürokraatliku organisatsiooniga. “Otsustasime nii, sest ka peakomitee on asjast teadlik,” märkis Mäetalu.
Mäetalu süüdistab korraldajaid
Leana Vahteri kuldmedali naiste kuulitõukes protestis Jersey esindus, kes leidis, et soojendusalas meie neiut viienda katse eel juhendamas käinud Genro Paas rikkus reegleid ja mõjutas võistluste tulemusi, kuna vahetult pärast seda sooritas Vahter kuldse tõuke, võttes võidu Lauren Therinilt.
Saaremaa delegatsiooni juhid Genro Paasi intsidendis süüdlaseks ei pea, kuigi siin kuulitõukes kuldmedali võitnud mees peaks reeglitega hästi kursis olema. “See, et ta valvsuse kaotas, on kahe otsaga asi,” märkis Mäetalu.
Spordijuht leidis, et probleem tuleneb eelkõige korraldajatest, kes ei suutnud staadionil võistluste käigus korda tagada. “Kõik said ju vabalt liikuda, kuhu tahtsid. Samal ajal toimunud naiste 5000 m jooksu ajal oli rada kõrvalist rahvast täis. Kõik tuli sellest, et asi oli loge,” selgitas Mäetalu, lisades, et Paas elab ise ka juhtunut väga sügavalt üle.
Et Leana Vahteril seisis eile õhtul veel ees medalilootusega kettaheide, loobus Meie Maa esialgu sportlase kommentaare tema üleelamiste kohta küsimast.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised