5.2 C
Kuressaare
Pühapäev, 17. oktoober 2021

Rannavollenaised võitsid pronksi

“Tundus olevat raske mäng, aga kui skoori vaadata, siis tuli nagu kergelt,” võttis Kristel Gull mängu kokku.
Saarlased mängisid turniiril kaheksa mängu, millest võitsid viis. Alagrupis võideti Bermuda ja Jersey, kaotati Menorcale. Põhiturniirile saadi alagrupi teise kohaga ja nii kohtuti teiste alagruppide kolmandatega. Seejärel tuli uuesti vastu Menorca, kellele ka seekord vastu ei saadud ja jätkati miinusringis. Poolfinaalis olid vastasteks Rhodose naised, kelle vastu võideti küll esimene geim, kuid mäng kaotati 1:2.
“Kui Rhodose vastu läksime, siis me esialgu ei uskunud, et suudame neid võita,” rääkis Maie Ader. “Esimese geimi saime päris lihtsalt kätte, kuid siis said nad oma mängu käima ja kahjuks kaotasime,” tõdes ta.
Kolmas koht maksimum
Mõlema vollenaise hinnangul on saavutatud kolmas koht maksimum, mis sellelt turniirilt õnnestus võtta. Pallurite sõnul oleks teise koha saanud Rhodose vastu heal päeval saanud, aga esimeseks tulnud Menorca paar oli liiga tugev.
“Osalevate paaride tase oli päris kõrge,” märkis Gull. “Kui tegime siin esimesi trenne, vaatasime küll, et miks me siia üldse tulime. Iga mänguga läks aga enesetunne ja kokkumäng paremaks,” lisas ta.
Enne Saarte mängude turniiri harjutasid Kristel Gull ja Maie Ader vaid kodusel Titeranna väljakul, võistlustel nad ei osalenud. Naised usuvad, et jätkavad ka edaspidi koos rannavolle mängimist, kuigi Eesti tasemel võistlustel osalemist ei plaanita.
Nüüd jätkavad mõlemad mängimist meie võrkpallinaiskonna koosseisus. “Peame selle ka kätte saama,” olid mõlemad naised enesekindlad.
Meespaar Kristjan Keert – Ahto Tuuling jättis viimase haigestumise tõttu turniiri pooleli.