8.9 C
Kuressaare
Kolmapäev, 27. oktoober 2021

Linnakoguduse pastor astus ametist tagasi

Kõik Kuressaares tegutsevad kogudused said mõnda aega tagasi ringkirja, milles linnakoguduse ameeriklasest asutaja Brian McRay juhtis kirikutegelaste tähelepanu sellele, et pastor Enn Siibak on ametist tagasi astunud.
Isklikud põhjused
Kuigi kirjas polnud ametist tagasi astumise põhjusi nimetatud, räägitakse kirikuringkondades pastori väidetavast liiga tihedast suhtlemisest oma koguduse naisliikmega. Väidetavalt olla pastor ise teo üles tunnistanud, andeks palunud ja andeks saanud, kuid klausliga, et pastoriametis ta enam edasi jätkata ei saa.
Nüüdseks on end Kuressaare Kristlikuks Linnakoguduseks nimetav ühendus saanud uue pastori, ameeriklase Brian Alexi, kes kavatseb koguduse juurde jääda vähemalt aasta lõpuni. Enn Siibak on aga koguduse realiige.
“Loobusin ametist isiklikel põhjustel,” jäi Enn Siibak napisõnaliseks. “Iga asi ammendab ennast ja tüütab lõpuks ära.”
Üllatav avalikustamine
EELK Kuressaare Laurentiuse koguduse õpetaja Anti Toplaan ütles, et ringkirjas polnud pastori lahkumise selgitusi toodud.
“Tegu oli mingi moraalse eksimusega, mida kirjas ei mainita,” osutas Anti Toplaan. Teda paneb aga hämmastama, et kogudus ise kirikuüldsusele juhtunust teatas.
“Taolisi asju väga ei levitata ja need jäävad tavaliselt koguduse enda siseasjaks. Mina panin selle koguduse asutaja ameerikaliku käitumise arvele,” ei mõistnud Toplaan Brian McRay käitumise motiive.
Eesti Apostliku Õigeusu Kiriku Kuressaare Püha Nikolai koguduse preester Andreas Põld pidas samuti avalikku teavitamist pisut kummaliseks, kuid osutab, et tegu pole tavapärase kogudusega.
“Olen huvi pärast nende koosolekul käinud ja peab ütlema, et kirikute tavapärase jumalateenimisega pole seal küll midagi pistmist,” kinnitas ta. “Koguduses on 50-60 valdavalt nooremapoolset inimest ja nende tegevus meenutab nelipühilaste oma.”
Kuressaare Kristlik Linnakogudus, vahepeal ka Kuressaare Piibli Koguduse nime kandnud ühendus pälvis kirikuringkondade pahameele möödunud aasta alguses, kui kasutas nime Kuressaare Linnakirik.
Jaanuari keskel tegi siseministeeriumile vastavasisulise päringu EELK Saarte praostkond, kuna just Kuressaare kesklinnas asuval ja rahvasuus linnakirikuks nimetataval Laurentiuse kirikul oli olnud probleeme sellega, et neid aetakse segamini end samuti linnakirikuks kutsuva piiblikogudusega.
2005. ja 2006. aastal pälvis Kuressaare Piibli Kogudus avalikkuse tähelepanu ka šokeerivate jutluseteemadega. Nii oli näiteks detsembris-jaanuaris pastor Enn Siibaku jumalateenistuse teemadeks “Nägemus aastaks 2006 – kuidas rasestuda Pühast Vaimust”, “Vajalikku tarkust – kuidas mürgitada oma sugulast”, “Taevapanga võtmekliendi eelised” ja “Taevariigi kodakondsus ilma keeleeksamita”. Jutluseteemad pälvisid üle-eestilist tähelepanu Kanal 2 saates “Ärapanija”.
Kuressaare Piibli Kogudus on tegutsenud ligi seitse aastat ning koguduses on 50 täiskasvanut ja lapsed.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised