12.1 C
Kuressaare
Kolmapäev, 20. oktoober 2021

Kaarma vald sai lasteaia renoveerimiseks 7,6 miljonit

“Maja oli ikka väga halvas seisus ja vajas hädasti renoveerimist, sest peale nipet-näpet tööde ei ole hoones ligi 40 aastat suuremat remonti tehtud,” ütles Aste lasteaia juhataja Maarika Ellermaa. “Väga hea meel on, et lõpuks ometi toetust saime, sest oleme raha juba aastaid pikisilmi oodanud,” lausus Ellermaa.
Pikka aega oodatud raha
Kaarma vallavanem Ülo Vevers rääkis, et vald esitas juba 2004. aastal eeltaotluse siseministeeriumi KOIT-kava fondi, mis reguleerib Euroopa Regionaalarengu Fondi raha kasutamist kohalike omavalitsuste jaoks oluliste objektide rajamiseks või renoveerimiseks.
“Kohe me toetust ei saanud, vaid jäime reservfondi, nii-öelda ootele, sest tahtsime väga suurt summat,” rääkis Vevers. “Kuid nüüd lõpuks see raha tuli.”
Kaarma valla jaoks on tegemist seni kõige suurema toetusega, mida vald fondidest hariduse edendamiseks saanud. “Oleme rõõmsad iga tuhande üle, mida saame, nii et 7,6 miljonit on valla jaoks ikka väga suur summa,” lausus Vevers.
Veversi sõnul panustab Kaarma vald ka ise lasteaia renoveerimisse üsna suure summaga, kuid täpsem rahastus selgub juuli teisel poolel, mil riiklik hange lasteaiale ehitajate leidmiseks on lõppenud.
Ees ootavad põhjalikud ümberehitustööd
Saadud miljonitega antakse Aste lasteaiale Veversi sõnul täiesti uus ilme. “Teeme kõik tööd ära, et lasteaed oleks vastav Euroopa Liidu nõuetele, alustades köögi ja rühmaruumide ümberehitusest ning lõpetades mööbli väljavahetamisega,” selgitas Vevers.
Ehitustöödega alustatakse Veversi sõnul kohe pärast seda, kui riigihange on edukalt õnnestunud ja ehitajad leitud. Järgmise aasta juuliks on lasteaed loodetavasti juba korras, märkis Vevers.
1964. aastal ehitatud ja seniajani korraliku remondita olnud lasteaias käib lasteaiajuhataja Ellermaa sõnul ligi 60 last. “Meil on kõik rühmad alati täis olnud ja loodetavasti on see nii ka tulevikus, sest Aste läheduses sünnib päris palju lapsi,” rääkis Ellermaa ja oli kindel, et peagi renoveeritavale lasteaiale jätkub tööd piisavalt.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised