9.3 C
Kuressaare
Neljapäev, 28. oktoober 2021

Saaremaaga seotud purjetaja sattus Suurbritannia rannikul merehätta

Eesti piirivalve teatel oli 6,5-meetrise jahi pardal üks inimene, kes vajas abi tekkinud südameprobleemide tõttu. Inglise rannikust 35 meremiili kaugusel hätta sattunud mees viidi kopteriga Cornwalli maakonnas asuvasse Royal Cornwalli haiglasse.
Tallinna merevalvekeskus sai rahvusvahelise otsingu- ja päästesatelliidi kaudu häire kell üheksa õhtul. Esialgsest teatest ei selgunud aluse asukohta ega ka seda, mis täpselt juhtus. Kell 21.19 saabus samalt laevalt uus häire, kus selgusid ka selle koordinaadid.
Inglismaa piirivalve saatis välja päästekopteri ja pidas purjekaga sidet kohal olnud kaubalaeva kaudu.
Briti piirivalve päästelaev sõitis hiljem purjekat otsima. Kuna Lenduri avariipoi on välja lülitatud ning ilm kehv, siis otsingud teisipäeva õhtul lõpetati. Ka eile ei õnnestunud jahti üles leida.
Tamme seltsikaaslane Renno Tammleht ütles, et juhul, kui alus õnnestubki üles leida, seltsi liikmete abi selle kojutoomiseks vaja ei lähe. Purjekas pukseeritakse ilmselt mõnda sadamasse, kust Tamme tervise paranedes sellega ise edasi seilab või treileriga ära veab.
34-aastane Kohtla-Järvelt pärit Jaanus Tamme alustas purjetamisega 6-aastaselt, praegu kuulub ta Saaremaa Merispordi Seltsi.
Jaanus Tamme harjutas Briti vetes eeloleval sügisel toimuvaks ühemehejahtide üle Atlandi sõiduks.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised