11.7 C
Kuressaare
Kolmapäev, 20. oktoober 2021

Riigikontroll ootab Kuressaarelt rahaasjade korrastamist

Linnavalitsusele saadetud kirjas soovib riigikontroll 20. juuliks teada, milliseid meetmeid on linn kasutanud linna sisekontrollisüsteemi ning finantsarvestuse täiustamiseks. Samuti oodatakse Kuressaare linnavalitsuselt tagasisidet riigikontrolli ettepanekute teemal, mida linn ei ole asunud täitma.
“Auditi tulemusena tegi riigikontroll Kuressaare linnavolikogule ja linnavalitsusele mitmeid ettepanekuid puuduste kõrvaldamiseks ja töökorralduse tõhustamiseks,”” ütles riigikontrolli peakontrolör Krista Aas Oma Saarele.
Olulised puudujäägid ilmnesid sisekontrollis ja finantsarvestuses ning Kuressaare linnal puudub ülevaade oma põhivaradest.
“”Riigikontrolli hinnangul vajab Kuressaare linna sisekontrollisüsteem olulist täiustamist, et tagada linna majandustehingute õigus- ja sihipärasus ning vältida vigade tekkimise riski finantsaruannetes, kahjulike tehingute toimumise riski ja muud. Majandustehingute sooritamisel ei ole alati järgitud riigi ega linna õigusakte,”” lisas Aas.
Tema sõnul oli riigikontrolli olulisemateks märkusteks Kuressaare linnale, et linnavalitsus on maksnud toetusi ja stipendiume, pidamata kinni nende maksmiseks ette nähtud korrast, kasutanud toetuste maksmiseks raha, mis ei olnud eelarves ette nähtud selleks otstarbeks, finantseerinud linnavalitsuse hallatavate asutuste põhitegevusega seotud ülesannete täitmist raha eest, mis oli ette nähtud toetusteks.
“”Kuressaare linnavalitsus ja mõned ametiisikud on vastavat pädevust omamata võtnud vastu otsuseid linnavaraga tehingute tegemiseks, kinnitatud eelarve muutmiseks, eelarveraha kasutamiseks ja linna nimel lepingute sõlmimiseks,”” märkis peakontrolör.
Riigikontrolli kodulehekülje avalikus aruandes on kirjas, et revisjonikomisjoni järelevalve linnavalitsuse tegevuse üle on olnud puudulik. Lisaks sellele esineb linna raamatupidamise korralduses puudusi, mis on põhjustanud finantsaruannetes olulisi vigu.”

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised