8.5 C
Kuressaare
Kolmapäev, 27. oktoober 2021

Hellamaa külakeskust juhib Tiina Jõgi

Korraldatakse koolitusi, kursusi, nii käsitöö kui muul alal. Seega on hoone hariv ja õpetlik funktsioon jätkunud kõik need aastad.
Alles lõppesid Muhu päevad, mis läbi nädala pakkusid huvilistele erinevaid üritusi, kogemusi ja elamusi.
Imetlesime näitust, mis seks puhuks üles pandud. Domineerisid muhulaste rahvariided, see andis tunnistust, et muhulased on tõepoolest oma traditsioone ja juuri hoidev rahvakild. Käsitöö toodi kodustest kogudest, neid oleks veelgi rohkem olnud, kuid info ei jõudnud õigeks ajaks kõigini. Nii et järgmistel Muhu päevadel on käsitöö väljapanekud ilmselt veelgi rikkalikumad.
Maja teisel korrusel oli näitusmüügis palju erineva suurusega kaltsuvaipu, millest paljud on omaniku leidnud. Seal on ruum ka kangastelgedele, mida on viis. Kui eelmisel aastal käis Kuressaare ametikooli õpetaja Anne Kolk naistele Muhu seeliku kanga kudumist õpetamas ja tehti proovitükke, siis nüüd otsustati päris seelikukanga kudumisega pihta hakata. Tiina arvab, et kõik nende käsitööd tegevad naised on võimelised sellega hakkama saama.
Terve nädal jagus erinevaid tegevusi. Jaanipäevanädala algul – esmaspäeval ja paaril järgmiselgi päeval jätkus huvilisi pastla- ja pätitegemise päevadele. Kolmapäeval oli Liival vöö ja villa päev. Seal olid tegevad käsitööseltsi Oad ja Eed liikmed. Abilisi oli ka väljastpoolt – maalamba fännid Gilleke Kopamees ja teised. Neljapäeval oli Piiril lahtiste uste päev, kohale olid kutsutud Saikla sepad. Mehed näitasid, mida oskavad. Reedel oli Nõmmküla külakeskuses viltimise päev, mille eestvedaja ja korraldaja oli Helga Pallas. Laupäev algas külade jõukatsumisega spordis ning lõppes õhtuse jaanitulega piduses meeleolus. Lisaks oli igal õhtul kontserte ja esinemisi, nii kirikus kui mujal. Neist üritustest võttis osa palju inimesi, kes korraldajana, kes kaasalööjana, kes lihtsalt vaatajana.
Keskuse juhi Tiina Jõgi ütluse kohaselt on neil edaspidi plaanis käsitööalaste koolitustega süvitsi minna. Oskajaid käsitöötegijaid, kes tehnikaid ka teistele õpetada võiksid, neil jagub.
Veel ühe asja eest saab Hellamaa piirkonna naisi kiita. Nad on oma ilusa ja ruumika hoone ja selle ümbrusegi suutnud teenusena välja pakkuda nii omadele kui väljast tulijatele. Seega on algus tehtud kogukonnateenusega. On majutusvõimalus, on telkimisplats, ruume saab välja üürida perekondlike või suuremate sündmuste jaoks.
Tiina ütles häid sõnu oma valla aadressil. Vald toetab ja hindab seltside ja külade tegevust nii moraalselt kui materiaalselt. On tore tegutseda, kui tunned mõistmist, tuge ja toetust.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised