11.7 C
Kuressaare
Kolmapäev, 20. oktoober 2021

Helga Pallas – Nõmmküla külaseltsi esimees, üks külaelu liidritest

Ruumide remont on tehtud maitsekalt ja võimalikult odavaid lahendusi otsides. On arvutiruum, köök, olmeruumid ja suur tuba kooskäimiseks ning ürituste korraldamiseks. Järgmiseks on plaanis vallast saadud rahaga remontida maja koridor.
Mööbel on restaureeritud, toidunõud ja muu pisiinventar on osaliselt annetatud, osa kodust toodud, toolikatted ise tehtud, osa vajalikku ka ostetud.
Piirkonnas on kümmekond aktiivset inimest, kes seltsielus kaasa löövad. Helga ütles: “Kuuse all ei saa midagi teha, üks kooskäimise koht peab olema. Alles meil toimusid siin viltimiskursused.” Varem on olnud punutiste valmistamise õppepäev ja arvutiõpetus, sügisel plaanitakse korraldada lapitekikursused. Hellamaa külakeskusega koostöös tahetakse organiseerida ja osaleda inglise keele kursustel.
Tore on neis korrastatud ruumides läbi viia külakoosolekuid ja mitmesuguseid muid koosviibimisi. Üks meeldejäävamaid üritusi oli emadepäeva tähistamine, kus esines Liiva kooli 7. klassi tütarlasteansambel ja valla töötaja Ireena Tarvis luges oma luulet. Lihavõttepühade ajal oli välja pandud käsitöönäitus, siis käisid mitmed seltsid neil külas. Valimiste ajal oli külakeskuse ruumides valimisjaoskond, kus ka kohalik mees Imre Sooäär valijatega kohtus. Kel kodus kitsas, saab ruume kasutada ka oma ürituste tarbeks.
Peale kohalike on ka suvitajatel võimalik nädalavahetustel ruume rentida, kas odava ööbimispaigana või kokkusaamise kohana.
Helgal on plaan muretseda keskusesse ka pesumasin, siis saab, kes soovib, teenuse korras oma pesu puhtaks pesta. Aktiivset kasutamist leiab internet. Kuna lähim pank asub 20 kilomeetri kaugusel, Orissaares, on inimesed omaks võtnud ülekannete tegemise interneti abil. Seega on Nõmmküla külakeskus suutnud aluse panna kogukonnateenuse kasutamisele.
Helga: “Vahepeal tuli tühi auk sisse – oli mõte loobuda, inimesi oli raske kodust välja saada. Nüüd on meil uus ja aktiivne külavanem, kolmekümnendates noor mees Indrek Võeras, kes korraldas ka külaplatsi osalise korrastamise ja jaanitule. Üle kümne aasta oli meil sel aastal oma jaanituli. Ja rahvast oli palju. Ühiselt tahame organiseerida ka kalurite päeva.” Vanasti oli kalurite päev ja peod iga-aastased oodatud sündmused, aga kolhooside kadumisega see traditsioon lõppes. Kalurite päeva peeti alati juulikuu teisel pühapäeval, nii ka seekord.
Ka endised kalatöötlejad tahavad sel suvel Võrkaia rannas oma kokkutuleku korraldada.
“Vald toetab meid kõigis meie tegemistes. See annab jõudu ja tahtmist edasi tegutseda,” ütles Helga Pallas. Ning lisas tänusõnad suvilaomanikele, kes aktiivselt kohalikus elus osalevad ja oma abi pakuvad.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised