12.1 C
Kuressaare
Neljapäev, 21. oktoober 2021

Ohutu liiklemise rattamatk jõuab Saaremaale

Eesmärk on teadvustada inimestele, kuidas rattaga ohutult liigelda ja liikluskeerises toime tulla.
“Liiklusõnnetuste statistika on näidanud, et Eesti liikluskultuur on üsna madal,” ütles rattaretke üks korraldajatest, julgestuspolitsei liiklusjärelevalvetalituse vanemkomissar Tõnis Sulu. Rattaretkega loodetakse Sulu sõnul tähelepanu tõmmata kehvapoolsele liikluskultuurile ja aidata kaasa sellele, et kõigil liiklejatel oleks Eesti teedel ohutu. Retke põhitähelepanu on suunatud rattaga liiklejatele.
Kui paljud arvavad, et kõige suuremaks liikluse murelapseks on suurlinnad ja nendevahelised maanteed, siis tegelikult on Sulu sõnul ka väikekohtades üksjagu probleeme.
Tallinnas on uljaspead, aga Saaremaal on jälle palju eakamaid inimesi rattaga teel, ütles Sulu. “Vanemad inimesed on eluaeg helkuriteta rattaga sõitnud ega tule selle pealegi, et külavahelisel kruusateel kiiver pähe panna,” selgitas ta.
“Rattaretkel osaleb kokku 130 inimest ja selline mass peaks kõigi liiklejate tähelepanu püüdma,” ütles retke kaaskorraldaja, Eesti Posti kvaliteedijuht Maire Lodi.
Kuna korraldajad usuvad, et kõige paremini õpib inimene headelt eeskujudelt, siis on kõik teekonnal osalevad ratturid varustatud kiivri, ergu riietuse ja helkuritega ning nende rattad on tehniliselt korras.
Kolmepäevase teekonna jooksul tehakse peatusi mitmetes postkontorites ja politseijaoskondades ning tee peale jäävates külades ja linnades toimuvad liiklusohutuseteemalised üritused.
“Kohalikud saavad autoklubi masinal lasta oma ratast tehniliselt kontrollida, huviliste rattad varustatakse helkuritega ja räägitakse sellest, mida tuleks arvestada rattaga liiklemisel,” selgitas Lodi.
Lodi sõnul on saanud heaks tavaks, et iga läbitava omavalitsuse territooriumil sõidavad ratturitega kaasa kohaliku omavalitsuse esindajad.
Jalgrattamatk lõpeb laupäeva õhtul, mil sõitjad on läbinud Saaremaa teedel ühtekokku ligi 300 kilomeetrit. Ohutut liiklemist propageerivat rattaretke korraldavad Eesti Post, Eesti Politsei, Eesti Piirivalve, Eesti Autoklubi, Coca-Cola HBC Eesti ja Regio.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised