5.2 C
Kuressaare
Pühapäev, 17. oktoober 2021

Jätkusuutlikkusest

Seetõttu tundub mulle eelkõige julgustamiseks sobiv anda lõpetuseks sõna Kanada ketserile Mark Steynile: “Sellist asja nagu “jätkusuutlik areng” ei ole olemas. Inimese ja tema vabaduse edenemine on seisnenud hüpetes ühelt jätkusuutmatult arengult teisele. Kui vajasime soojatootmiseks ja transpordiks puid, võtsime need maha.
Seejärel avastasime nafta ja puud kasvasid tagasi. Kui nafta otsa saab, ei pane seda keegi tähele, sest meie maasturid töötavad millegi muuga. Tee oma panus alati inimese leidlikkusele…”, sest see on ainus ressurss, mis meil tõesti on.
Leidlikkusel on aga vähemasti neli nägu ja loov sõnakasutus ei ole neist kindlasti kõige inetum. Nii et kui järjekordne arvamusliider taas kord nõidusliku j-tähega sõna järele haarab, võiks ta proovida enne oma nutikusele helistada.”
Hardo Pajula
Postimees, 3. juuli 2007
Meie Maa 12 aastat tagasi
* Läinud reedel paigaldati Kuressaare haigla polikliiniku katusele õhus leiduva õietolmu uurimise seade, mis saadi kingituseks Saksamaalt. Seadeldis on suureks abiks allergikutele, kes saavad nüüd teada, millised õietolmud on õhus ja milliseid ravimeid nende vastu tuleb kasutada. Peale Kuressaare saab Eestis õietolmu uurida ka Tartus. Kuressaare labor hakkab tööle selle kuu lõpus, kui meie meedikud on saanud Tartus vastava väljaõppe.
* Aktsiaselts Kigy & Co (juhatuse esimees Rudolf Schmuul) lõpetab praegu Koguva külas Vanatoa talus pansionaadi ehitamist. Kümme tuba 20-25 külalise jaoks on juba korras. Töötab baar ja võimalik on saada hommikueinet. Söögisaal avatakse 15. juuliks. Pansionaadi esimeste külaliste hulgas oli professor Saksamaalt, Eestist pärinev baltisakslane, turiste Soomest ja Kanadast. Uue majutuskoha on üles leidnud ka mandrieestlased.
* Nädalavahetusel toimus Nasva klubis sünnipäevapidu. Olev Laid, kes on eluaeg pidanud kaluriametit, sai kuuskümmend. Kalurielu on raskemate hulgast. Iga päev tuleb hooajapüügil kogu jõud välja panna. Eks see mõju tervisele. Paljud on selja ära tõstnud ja jalad ei pea vastu. Senini on Olev vastu pidanud. Võib märkida ka seda, et ta on siiani truuks jäänud rannapüügile.
4. juuli 1995

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised