5.2 C
Kuressaare
Pühapäev, 17. oktoober 2021

Arco Vara pool miljardit odavam

Eile lõpetas väärtpaber 32,86 kroonil. See on 5,4% madalam kui eilne sulgemishind ja 14,6 protsenti vähem kui aktsiate avaliku esmaemissiooni hind.
Kuna kohalikele väikeinvestoritele anti poolteist miljardi krooni suurusest emissioonist väärtpabereid kõigest 40 miljoni krooni eest, pole kaotused suured. Samuti on olnud väikeinvestorid väga kärmed oma aktsiaid müüma. Kui emissioonijärgselt oli 750 Arco Vara aktsia omanikke 762, siis praegu on neid 549.
Kuna Arco Vara tegutseb väga suurel määral vaid Eestis ja Lätis, on tegemist kohaliku turu kinnisvaraindikaatoriga, millele kahtlemata mõjuvad negatiivsed uudised kinnisvaraturu vähenenud nõudlusest ja hinnalangusest.
Nõrga turu taha Arco Vara peituda ei saa. Tallinna börsi jälgiv OMXT on pärast kinnisvaraarendaja börsiletulekut tõusnud 3,1%. Eilne turg oli siiski kergelt negatiivne.
Olympic EG aktsia taandus 2,4% ja peatus 90,12 kroonil. Eriliseks katastroofiks seda pidada ei maksa, kuna aktsia on endiselt mõned protsendid kõrgemal tasemest, kus see möödunud reedel ootamatult kerkima hakkas.
Ekspress Grupp lõpetas päeva 1,6% miinuses, tasemel 89,19 krooni. Ka meediakontserni aktsia liigub kergelt allpool emissioonihinda 92,30 krooni.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised