9.7 C
Kuressaare
Kolmapäev, 27. oktoober 2021

Toimetulekutoetust said mullu enim Ida-Virumaa elanikud

Kõige vähem toetusi maksti Hiiumaa, Läänemaa ja Saaremaa elanikele, vastavalt 2,1, 3,9 ja 3,8 miljonit krooni. Hiiumaal sai toetusi 314, Läänemaal 554 ja Saaremaal 570 peret.
Ida-Virumaa toetust vajanud inimestele arvestati aasta jooksul toetusteks 44,5 miljonit krooni, mis jagunes 4757 perekonna vahel.
Tallinlased said toetust 10,8 miljonit krooni, mis jagunes 1829 pere vahel. Pärnu maakonnas maksti aasta vältel 1972 perele 8,7 miljonit krooni toimetulekutoetusi.
Toimetulekupiir kehtestatakse riigieelarvega. Selle aasta 1. jaanuarist tõusis see 900 kroonini kuus üksi elava inimese või perekonna esimese liikme kohta. Pere teise ja iga järgneva liikme toimetulekupiir on 720 krooni kuus.
Toimetulekutoetust on õigus saada üksi elaval inimesel või leibkonnal, kelle kuu netosissetulek pärast eluasemekulude tasumist jääb alla toimetulekupiiri. Eluasemekulude alla kuuluvad üür, tasud kütte, vee, kanalisatsiooni, elektri ja gaasi eest, lisaks veel maa- ja hoone kindlustusmaks. Toimetulekutoetust saavad taotleda kõik Eesti kodanikud ja alalised elanikud.
Toetuse saamiseks tuleb iga kuu 20. kuupäevaks esitada kohalikku omavalitsuse sotsiaalosakonda avaldus, kuhu on märgitud pereliikmete nimed ja isikukoodid. Toimetulekutoetuse määrab ja maksab valla- või linnavalitsus üksi elava inimese või perekonna kõigi liikmete eelmise kuu andmete alusel.
Toimetulekutoetus on riigi abi puudusekannatajatele, mida maksab kohalik omavalitsus. Puuduse leevendamiseks osutavad kohalikud omavalitsused vastavalt olukorrale nii sotsiaalteenuseid ja -toetusi kui ka muud sotsiaalabi. Toimetulekutoetust makstakse siis, kui kõik muud vaesuse ja puuduse leevendamise abinõud ei ole olnud efektiivsed.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised