2 C
Kuressaare
Pühapäev, 24. oktoober 2021

Õnnistati Kuressaare Laurentiuse koguduse maja

Pool aastat kestnud ehitamise käigus on endistest restaureerimisvalitsuse töökodadest ümber ehitatud ruumikas hoone, kus kolmel korrusel paiknevad erineva otstarbega ruumid. Korda on tehtud ka avar sisehoov.
Samas hoones on juba aastaid paiknenud laste ja naiste varjupaik Laurits. Nüüdseks lisandus esimesel korrusel ema-lapse tuba, mis mõeldud kõigile, kes väikeste lastega linnas kõndimas ja kes vajavad ruumi söötmiseks-mähkimiseks.
Uues koguduse majas paiknevad lisaks ka ruumid kantseleile, arhiivile, muusikutele, samuti koguduse õpetaja vastuvõturuum ja ruumid hoolekandetööks. Eriti rõõmsad ja värvilised on lastele ja noortele mõeldud toad.
150 inimest mahutavas saalis saab vajadusel läbi viia kõiki teenistusi ja talitusi, samuti on see saal edaspidi avatud kõigile organisatsioonidele ja ühendustele. Koguduse õpetaja Anti Toplaane sõnul on see avatud ruum, mille kasutamise soovi korral tuleb lihtsalt koguduse sekretäriga sobilik aeg kokku leppida.
Kogu ehitus läks maksma 3,3 miljonit krooni, millest 2 miljonit võeti laenu. Pangalaenu tagasimaksmiseks rendib kogudus välja Kauba 5 asuva tänavaäärse maja.
Peapiiskop andis tänukirja üle juhatuse esimehele Kaalep Koppelile, juhatuse liikmele Arne Mustisele, koguduse pikaaegsele hoolekandetöö tegijale Aino Jakobsoole ning laste- ja noortetöö väsimatule tegijale Tiina Oolule.
Linnapea Urve Tiidus ja abilinnapea Argo Kirss tõid linna poolt kingituseks kaasa mähkimislaua ema-lapse toa jaoks, arvukad sõpruskogudused andsid üle omapoolsed tervitused ja kingid. Kõigil külalistel ja huvilistel oli võimalus uudistada uusi ruume oma silmaga ja osaleda ka hubases kohvilauas.
Katrin Keso-Vares

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised