8.2 C
Kuressaare
Teisipäev, 19. oktoober 2021

Laupäeval avati Rhodosel Saarte mängud

Mängudel VIP külalisena viibiv Saaremaa Valdade Liidu esimees Raimu Aardam hindas ürituse suurepäraseks, kuigi pisut pikaks. “Tähtis oli see, et Saaremaa paistis silma,” märkis omavalitsusjuht.
“Kui paljude saarte sissemarsil pani teadustaja delegatsiooni tutvustamisel mitmel korral ikka päris rängalt mööda, siis meie puhul oli kõik õigel kohal. Meeldis ka see, et ei tuldud korratult, vaid ilusas rivis. Leian, et meie poolne toetus on läinud asja ette,” lausus Aardam.
Avatseremooniast pisut enam kui tunni võtnud lavastuse pealkirjaks oli “Cosmogony” ehk maailma sünd, mis lõppes 25 saare kokkusaamisega. Etenduses osalenud kohaliku teatri “Helix” professionaalsete tantsijate kõrval olid kaasatud ka vabatahtlikud, kokku vähemalt 150 meest ja naist.
Tulemõllu ja laserefektidega küllastunud showd pidasid aga paljud liiga pikaks. Sellise hinnangu andis etendusele ka Rahvusvahelise Saarte Mängude Assotsiatsiooni (IGA) peakomitee esimees Brian Partington oma kõnes, kui ütles, et tegu oli mängude ajaloo kõige pikema avatseremooniaga.
Samal meelel olid ilmselt ka paljud üritusel osalenud sportlased ja pealtvaatajad, sest traditsioonilise veetseremoonia, mängude ametliku avamise ja IGA lipu heiskamise ajaks oli suur osa publikust juba lahkunud.
Eesti lipp tagurpidi
Lisaks liialt pikale avatseremooniale tabas Saaremaa delegatsiooni staadionile saabumisel parajalt ebameeldiv üllatus, sest tuules lehviva 25 saare lipu hulgas oli meie sini-must-valge vardas tagurpidi.
Avatseremoonia toimumiskohaks olnud poolkaare kujuline antiikne 210 meetri pikkune staadion on suures osas säilinud oma algsel kujul. Diagorase staadion ehitati teisel sajandil enne meie aega ja ta asub Rhodose Akropolise lõuna küljel. Staadioni ümber toimunud väljakaevamiste käigus leiti hindamatuid leidusid, mis on hoiul Rhodose arheoloogia muuseumis.
Igal suvel korraldatakse staadionil pidevalt etendusi ja kultuuriüritusi. Diagoria on saanud ka traditsiooniliseks erinevate rahvusvaheliste võistluste korraldamise paigaks.
Saarte mängude lõputseremoonia toimub reede õhtul Mandraki sadama piirkonnas, millega soovitakse tuua esile Rhodose vanalinna omapära.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised