7.5 C
Kuressaare
Pühapäev, 17. oktoober 2021

Kärsitus jättis Rannama medalita

Rodose linnas antiikse Akropolise juures sõidetud kriteeriumisõidus tuli pärast 45-minutilist sõitu ja viit kahe kilomeetri pikkust ringi finišitõusule esimesena Indrek Rannama. Paraku oli spurdi algus veidi enneaegne ja nii tuli leppida neljanda kohaga, kusjuures pronksmedal jäi poole rattapikkuse kaugusele.
“Nägin, et kõik vaatasid lihtsalt ringi ja nii otsustasin rünnata,” põhjendas Indrek Rannama oma rünnakut. “Viimasele tõusule sain küll esimesena, aga teised reageerisid kiiresti ja said mulle hästi taha. Paraku ei kestnud mina lõpuni ja sain viimastel meetritel paraja kangi.”
“Mina oleksin veel veidi kannatanud, liialt vara,” polnud ratturite juht Riho Räim oma esisõitja lahendusega rahul, lisades, et Rannama on praegu nii hea, et oli võimeline seda sõitu võitma.
“Oleksin ma läinud medalile, oleksin selle ka saanud, aga üritasin kuldmedalit,” võttis tulemuses pettunud Indrek Rannama ise oma sõidu kokku.
Neljakesi eest ära
Võistluse otsustavad sündmused leidsid aset viiendal ringil, kui Indrek Rannama koos Isle of Mani Graeme Hatcheri, Guernsey Tobyn Hortoni ja Bermuda Geri Mewettiga peagrupil eest ära sai. Neli jooksikut kasvatasid oma edu peagrupi ees pea kahele minutile ja nii jäi medalite saatus neliku otsustada.
“Ma ise algatasin selle mineku,” märkis Rannama, kelle sõnul venis grupp pikaks ja nii pani ta täiega minema ning järele tulid need, kes jaksasid.
Juba paraja edu kätte sõitnud seltskonnas arvestas Rannama lõpuheitluseks aga kõigiga.
Kui Indrek Rannama liidergrupis medalile sõitis, tegid peagrupis head tööd Ivari Rannama, Rigo ja Riko Räim, kellel õnnestus konkurentide tegevus ilusti kontrolli all hoida ja järelevedamise katsed tõrjuda.
Riho Räime sõnul tegid ka kõik teised poisid hea sõidu ja käitusid taktikaliselt ainuõigesti. “Kuni Indreku viimase ürituse alguseni oli kõik viimase peal,” võttis Räim sõidu kokku.
62 osavõtjaga võistluse kolm paremat olid Tobyn Horton, Geri Mewett ja Graeme Hatcher. Ivari Rannama, Rigo Räim ja Riko Räim lõpetasid sõidu peagrupis. Jaanus Müür võeti ringi sissesaamisel kohtunike poolt maha.
Võimalus veel grupisõidus
Saarte mängudele vähemalt ühte medalit võtma tulnud jalgratturite lootused said pühapäevase altminekuga tõsise tagasilöögi. Ees on veel grupisõit ja eraldistardist sõit.
Grupisõidus siiski veel võimalus on, kuid sellel alal on šansid palju väiksemad, sest tegu on väga mägise ja pikkade tõusudega rajaga. “Vaatasin, et siin on kergeid ja kleenukesi mehi päris palju, eks paistab,” pole Rannama kaotanud siiski lootust end medalile sõita.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised