7.8 C
Kuressaare
Kolmapäev, 20. oktoober 2021

Esmakordselt on kohtunikud ka Saaremaalt

Kümnendat korda Saarte mängudel osalevas Saaremaa delegatsioonis on esmakordselt ka kohtunikud, kes töö eest palka ei saa, küll aga tasuvada korraldajad nende elamise ja toitlustamise eest.
Võrkpalliturniiril hakkab õigust mõistma Raimond Nau, jalgpallis Sten Klaasen, Marko Leevand ja Silver Kõiv. Saaremaa Saarte Mängude Assotsiatsiooni juhatuse esimees Mati Mäetalu ütles, et korraldajatel oli kohtunike puudus ja nii hakati kevadel otsima teistelt saartelt inimesi jalg-, võrk- ja korvpalli tarvis.
“Andsime info meie alade esindajatele edasi ning võrkpallurid ja jalgpallurid reageerisid. See on meestele hea, sest nad saavad kogemusi rahvusvahelisel tasandil,” märkis Mäetalu.
Kohtunike tasemele hirmkõrgeid nõudmisi ei esitatud, küll aga oli vaja litsentsi, kusjuures kategooriad pole ette antud. Meie kohtunikud vastavad esitatud kriteeriumile.
Mati Mäetalu hinnangul saavad meie kohtunike osalemisest kaudselt kasu ka sportlased. “Kohtunikel on oma kokkusaamised, kus pannakse paika eelistused mängusituatsioonide tõlgendamisel. Selline tagasiside meie võistkondadele on kasuks, kuna nad saavad infot. Mängijad peavad oma mängud ikka fair play tasemel ära tegema,” lausus spordijuht.

Eelmine artikkelLühidalt
Järgmine artikkelJersey loodab sulgpalli taaskaasamisele
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised