4 C
Kuressaare
Esmaspäev, 18. oktoober 2021

Bermuda võrgumehed ootavad kohtumist saarlastega

Bermuda meeste võrkpallikoondise peatreener Bill Bucci, kes juhendas meeskonda ka Shetlandil, ütles Meie Maale, et Rhodosel oodatakse Saaremaaga kohtumist põnevusega.
“Ajalugu ütleb, et teie meeskond on sel turniiril alati tugev olnud ja treenerite poolt hästi ette valmistatud. Tegelikult oleks kõige parem, kui kohtuksime taas kuldmedalimängus,” lausus Bucci.
Bucci sõnul on bermudalastel Shetlandi turniirist vaid suurepärased mälestused. Eriti tõstis ta esile poolfinaali Fääri saarte vastu, kus meeskond tegutses fantastiliselt ja tulemuseks oli pääs finaali.
Finaalis sai Bermuda geimidega 2:0 edu, kuid Saaremaa võttis end kokku ja võitis mängu, kusjuures viies geim oli 15:13. “See oli kindlasti turniiri kõige dramaatilisem mäng, just selline nagu üks finaal peab olema,” meenutas Bill Bucci.
Taktikaline plaan olemas
Bermuda koondise koosseis on põhiosas sama, liitunud on vaid paar uut mängijat. Bill Bucci sõnul on tal mitmed taktikalised variandid saarlaste võitmiseks olemas, kuid lõplik plaan pannakse paika siis, kui ollakse näinud meeskonda mängimas.
Oma meeskonna tugevuseks peab Bucci eeskätt head koostööd. “Enamat ma ei saa öelda, loodan, et mõistad, miks,” jäi Bermuda treener Meie Maa küsimusele vastates tagasihoidlikuks.
Saaremaa mängijaid Bucci mäletab, märkides, et eeskätt jättis hea mulje vasaku käega servija (Andris Õunpuu) ja ka tagumisest liinist rünnati resultatiivselt.
Bucci hinnangul on Saaremaa kindlasti peafavoriit, ja selle on ta oma varasemate võitudega välja teeninud, kuid samas uskus ta ka Fääri saarte meeskonna võimalustesse.