7.8 C
Kuressaare
Laupäev, 16. oktoober 2021

Judokad võitsid kaks pronksmedalit

Medalivõitjate treener Olev Väin ütles, et enne võistlusi prognoosis ta saarlastele kahte medalit – Hendrik Tasale ja Madis Laidile ning nii ka läks. “Tase oli siin väga kõrge ja paremat olnuks raske loota,” märkis Väin.
“Tugevamate vastu on ikka raske. See aga ei tähenda, et meil puuduksid võimalused kõrgemaid kohti saada. Üldiselt tuleb aga kahe pronksiga rahul olla. Alla jääme just jõu ja oskuste poolest, eriti tugevad on kohalikud Rhodose mehed. Tase on väga kõva nagu rahvusvahelistele võistlustele kohane,” lisas treener.
Esimesena võitis medali kehakaalus kuni 81 kg maadelnud Hendrik Tasa, kelle vastane pronksimatšis oli Olev Kiirend. Noorema mehe ramm jäi seekord peale.
Yuko ja kokaga vastase alistanud Tasa ütles, et plaan oli võita ja vaadata kuidas läheb. “Kust tulevad head positsioonid sealt võtan,” rääkis ta oma taktikast.
Kaks võitu ja kaks kaotust kogunud ning viienda koha saanud Olev Kiirend tunnistas, et trennis on ta Tasat alati võitnud, kuid vana mehena jäi seekord energiast puudu, kuna turniir oli suhteliselt pikk ja raskeid matše mitu.
Tasa sõnul oli tema jaoks kõige raskem teine matš, kui tuli tunnistada Fääri saarte mehe paremust. “Ta tegi kägistamisega mulle ära, kuid olin temast ikka nõrgem ka,” tunnistas noormees.
Samas oli ta pronksmedali üle väga rõõmus. “Eesti meistrivõistluste medal oleks muidugi olulisem, aga esimene rahvusvaheline medal on ka väga hea,” märkis Hendrik Tasa.
Laid alistas medalimatšis Väina
Kehakaalu kuni 91 kg pronksimatšis alistas Madis Laid võistkonnakaaslase
Mario Väina. “Ta hakkas tegema heidet, aga ma kontreerisin selle ja sain kirja ipponi,” võttis võidumees matši kokku.
Laidi sõnul oli tema jaoks kõige raskem matš hilisema võitjaga. “Ta polnud minust küll tugevam, aga lihtsalt kavaldas üle,” rääkis Laid, kes tunnistas, et on saavutatuga väga rahul.
“Debüüt Saarte mängudel ja kohe medal, mida veel tahta. Tegelikult tahaks nüüd veel ka Eesti meistriks tulla,” avalikustas mees oma tulevikuplaanid.
Mario Väina arvele jäi kaks võitu ja kaks kaotust ning viies koht.
Kehakaalus kuni 66 kg olid võistlustules Kristjan Tammepõld ja Kleron Kiirend. Kristjan Tammepõld maadles end välja pronksmedalimatšini, kus läks kokku kohaliku Rhodose judokaga.
Kokaga alla jäänud saarlasel avanes aga peagi uus võimalus, kuna kohtunikud avastasid, et saarlane oli maadelnud vale mehega. Paraku tegi ka teine rhodoslanse saarlasele kiirelt ipponi.
Seega Kristjan Tammepõllule viies koht. Kleron Kiirend kogus kaks võitu ja kaks kaotust ning sai kuuenda koha. Kehakaalus kuni 73 kg võistelnud Mihkel Pihl sai kaks kaotust.
Kõrgel tasemel
võistlused
Võistkonna üks treenereid Heigo Kips kiitis võistluste korraldust. “Väga heal maailmatasemel, kuigi meie poisiga üks intsident oli. Arvan, et kogemus, mille meie maadlejad siit said on hindamatu,” lausus ta.
Juba täna osalevad meie judokad meeskonnavõistluses, mis Heigo Kipsi hinnangul tõotab tulla väga äge. “Meie võistkond pole küll täies koosseisus, kuid anname endast parima. Kindlasti ei jää mul hääl oma meeste ergutamisest enam alles,” märkis treener.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised