8.9 C
Kuressaare
Neljapäev, 28. oktoober 2021

Tõdemus

Väga oluline on inimestele selgitada pronkssõduri teisaldamiseks tehtud riskihinnangut. Valitsus on väitnud, et Eesti riigi julgeolek oli ohus, mille kõrval pronksiöö sündmused on liivakastimäng. See on ühiskonnale väga tugev signaal, mis ei tohi jääda õhku rippuma. Valitsusel on kohustus rahvale öelda, milles oht väljendus, sest inimestel on õigus teada, mis neid ähvardas ja võib-olla ähvardab ka tulevikus.”
Raivo Vetik
Eesti Päevaleht, 29. juuni 2007
Meiemaa.ee
Toidupoode külastan
õhtul pärast tööd 47,83 % (66)
kuidas juhtub 41,30 % (57)
lõuna ajal 4,35 % (6)
nädala lõpus 3,62 % (5)
ma ei söögi kodus 2,90 % (4)
Hääli kokku: 138
Meie Maa 12 aastat tagasi
* Leo Saar kirjutab, et Sõrve poolsaarel asuv rannaküla Kaavi paikneb tervenisti vana rannaastangu all. Ajalooürikud näitavad, et 1645. a kuulus see paik Torgu peamõisa alla. Seda aastaarvu peetakse Kaavi esmamainimiseks. Niisiis 350 aastat. Juubel! Keegi külaelanikest (Saima Namm) oli selle fakti entsüklopeediast leidnud ja nõnda sigines mõte sel puhul kokku tulla. Jaanipäeval kogunetigi mere äärde jahimajakese juurde. Pidupäevakõne pidas endine kaavilane, nüüd Läätsal elav Hans Varris.
* Alates 1989. aastast on juba kuuendat suve järgemööda oma kodulinna külastamas käinud endised Kuressaare saksa gümnaasiumi poisid – Wolfgang von Szeliga ja Jürgen Greinert. Esimene neist toimetab Saksamaal Solingenis ilmuvat ajalehte Arensburger Wochenblatt, mis püüab ühendada Saaremaalt pärit baltisakslasi kogu maailmas. Jürgen Greinert abistab lehetegemist tõlgina.
* Esmaspäeval avatakse Kuressaare Lions-klubi organiseeritud nädalapikkune noorte matkalaager, millest võtab osa veerandsada 15-18aastast noort Soomest, Rootsist ja Eestist. Saarlasi on nende hulgas kuus. Tänavust kokkutulekut ilmestab neli päeva kestev jalgsimatk mööda Põhja-Saaremaa rannajoont Ninaselt Vilsandile.
30. juuni 1995

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised