3 C
Kuressaare
Teisipäev, 19. oktoober 2021

Sakslased koos saarlastega laulupeol

Järjest rohkem kuuleb Eesti laulupeost ka Euroopa laulurahvas. Üks põhjus on selle traditsiooni kandmine UNESCO “Inimkonna suulise ja vaimse pärandi meistriteoste nimekirja”, teisalt on põhjuseks ka laulupeo maine tõusmine ja selle traditsiooni tutvustamine välismaal.
X noorte laulu- ja tantsupeole “Ilmapuu lävel” on olnud võimalus liituda ka välismaa kooridel tingimusel, et nad on omandanud laulupeo kava eesti keeles. Üks sellel laulupeol osalevatest külaliskooridest tuleb kaunist Kesk-Saksamaa barokklinnast Bad Arolsenist, muusikakallakuga Christian Rauchi gümnaasiumist.
Alates 2000. aastast korraldavad Christian Rauchi gümnaasiumi muusikud rahvusvahelist noortemuusika festivali, kuhu kutsutakse koore, orkestreid ja big-bände üle kogu maailma. Nädal veedetakse ühiselt musitseerides ja rahvusvahelist suhtlust arendades. Orissaare Tütarlastekoor osales 2006. aasta aprillis Bad Arolseni muusikafestivalil, tutvustades seal Eesti muusikat ja laulupidude traditsiooni. Saksamaal alguse saanud sõprussidemed toovad meid nüüd kokku eeloleval laulupeol.
Stiililiselt mitmekülgse kontserttegevusega koor
Christian Rauchi gümnaasiumi suur koor on asutatud 1981. aastal koori praeguse dirigendi Rainer W. Böttcheri poolt. Igal aastal valmistatakse ette kaks kava: revüüprogramm stseenidega muusikalidest, poplauludest ja spirituaalidest kevadeks ning vaimuliku muusika programm jõuludeks. Stiililiselt mitmekülgse kontserttegevusega koor on esinemistega kuulsust kogunud oma kodukohas ja kaugemal, koori kontserdireisid on viinud lauljaid Berliini, Belgiasse, Inglismaale, Austriasse, Itaaliasse jm.
Esmakordselt Eestit külastavas kooris osaleb 46 lauljat.
Koori dirigent ja asutaja Rainer W. Böttcher on Christian Rauchi gümnaasiumi muusikaõpetaja ja noorte muusikaõpetajate juhendaja. Ta on õppinud koolimuusikat ja kirikumuusikat Detmoldis ja Kölnis, andnud organistina kontserte paljudes maades ning olnud erinevate kooride ja orkestrite dirigent.
Pärast laulupidu sõidab koor tutvuma ka Saare- ja Muhumaaga, sõpruskoorid annavad ühiselt kaks kontserti: 2. juulil kell 19 Muhu Katariina kirikus ning 3. juulil kell 19 Kuressaare kultuurikeskuses. Esitusele tuleb kaks suurvormi: Ralf Gössleri gospelmissa “Mass of Joy” ning Bob Chilcotti “A Little Jazz Mass” ja veel kaunist muusikat.
Olete oodatud kuulama!
Anne Kann,
Orissaare Tütarlastekoori dirigent,
X noorte laulu- ja tantsupeo üldjuht

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised