5 C
Kuressaare
Esmaspäev, 18. oktoober 2021

Saarlased on parimad inglise keele tundjad

“Saaremaal on väga tublid õpilased ja head õpetajad,” tõi Kuressaare gümnaasiumi inglise keele õpetaja Merike Kivilo välja ühe põhjuse, miks saarlased on inglise keeles esirinnas. “Eks vahel on higi ja pisaraid valatud, aga tubli tööga see tulemus tuleb,” nentis Kivilo.
“SÜGis on endiselt keelekallakuga klassid ja nii meie kool kui KG teevad eraldi riigieksamiks ettevalmistavaid kursusi,” rääkis Saaremaa ühisgümnaasiumi inglise keele õpetaja Reet Lulla. Lisaks tõi Lulla veel välja n-ö varjatud õppekava mõju. “Lapsed kasvavad üles inglise keele sees ja tänu sellele on neil lihtsam keelt omandada,” selgitas ta.
Lulla ütles, et kuigi eksamite raskus kõigub aastati, siis tulemusi vaadates võib eksamit lihtsaks pidada. “Kuigi õpilased rääkisid, et nii selle kui eelmise aasta eksam oli hirmraske, siis tulemused on järjest paremaks läinud,” lausus Lulla ja nentis, et mida kõrgemad punktid, seda kergem on eksam.
KG õpetaja Kivilo sõnul on inglise keele õppimine kui maja ehitamine. “Kõigepealt tuleb tugev vundament ehk grammatika, seejärel seinad ehk sõnavara ja kõige katuseks on igapäevane suhtluskeel,” selgitas Kivilo. “Kui vundament ja seinad on paigas, püsib maja tugev,” nentis ta ja arvas, et Saaremaa koolides nähakse piisavalt palju vaeva tugeva vundamendi ehitamisega.
Riikliku eksami- ja kvalifikatsioonikeskuse infojuht Madli Leikop ütles, et saarlased on inglise keeles parimad eelmiste aastate statistika põhjal, selle aasta lõplikud andmed selguvad juuli lõpuks. “See aga ei tähenda, et saarlased ei võiks ka tänavu parimad olla,” lisas ta.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised