12.1 C
Kuressaare
Neljapäev, 21. oktoober 2021

Meestelaulud Jõesaarel

Pühapäeval, 17. juunil toimus Keila-Joal kontser “Meestelaulud Jõesaarel”. Esinesid Tõnis Mägi ja Eesti Meestelaulu Seltsi noorte solistide konkursi “Poistelaul 2007” laureaadid. Viimaste seas astus lavale ka KG huvikooli Inspira laulja Preedik Heinmaa (juh Laine Lehto).
Kava koosnes eesti heliloojate loomingust, lisaks Tõnis Mägi, Olav Ehala, Gennadi Podelski, Urmas Alenderi ja Rein Rannapi loomingule esitasid enda loodud laule Lauri Lugu ning Oliver Timmusk. Kontsertorkester oli Pärnu Linnaorkester, dirigent Erki Pehk.
Sama kava on plaanis publiku ette tuua 20. augustil Tallinnas Raekoja platsil ning 21. augustil Võrus Kandle aias.
Rippsildade kontsert Keila-Joal on klassikalise suunitlusega vabaõhukontsert, mis esmakordselt toimus 2000. aastal. Kontsert on kõigile kuulajaile tasuta. Korraldaja ja peamine finantseerija on Keila vallavalitsus, idee algataja ja projektijuht Peep Raun. Kuulamiseks on pakutud populaarseid klassikateoseid, ooperi- ja operetimeloodiaid, heliteoseid levimuusika varasalvest ning ka pisut rahvalikke laule. Järk-järgult populaarsust kogunud ja paikkonna rahvarohkeimaks kultuurisündmuseks kujunenud ürituse külastajate arv on mõnel aastal ulatunud paari tuhandeni.
Eelnevatel suvedel on esinenud tuntud eesti solistid ja ansamblid: Hanna-Liina Võsa, Jassi Zahharov, Katrin Karisma, Tõnu Kilgas, Sirje ja Väino Puura, Heli Lääts, Liisi Koikson, Uno Loop, Ivo Linna, Voldemar Kuslap, Kate, Karl Madis, Siiri Sisask, Mariliina Vilimaa, Vello Orumets, Boris Lehtlaan, Erich Krieger, Helin-Mari Arder, kreeka muusika ansambel Zorbas, Kuninglik Kvintett jpt. Kontsertorkester on olnud traditsiooniliselt Pärnu Linnaorkester, dirigentideks Peeter Saul või Erki Pehk.
Üritus on mõeldud nii Harjumaa, Tallinna kui kogu Eesti elanikele tutvustamaks üht Keila vallas asuvat looduslikult kaunimat paika, Keila-Joad, sealset ajaloolist mõisakompleksi ja parki.
Laine Lehto,
muusikaõpetaja

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised