-9 C
Kuressaare
Pühapäev, 5. detsember 2021

Pankrotihaldur üritas maksupettust

Maksuameti hinnangul rikkus Kuuse firma OÜ Kuusk Toomase Konsultatsioonid seadust, kui küsis riigilt tagasi käibemaksu Kuuse isikliku maja ehitamiseks tehtud kulutuste eest.
Samuti kandis Läätsa ja Muhu kalatööstuste pankrotihaldurina tuntuks saanud Kuusk kuludesse firmale rendiautoks ostetud, kuid isiklikuks tarbeks kasutatud sõiduki soetamis-, kütuse- ja amortisatsioonikulud.
Maksupettuse tõttu määrati Kuuse firmale juurde käibemaksu, ettevõtte tulumaksu ja intresse kokku 138 488 krooni. Praeguseks ulatub summa viiviste tõttu juba 451 000 kroonini, kuid firma on tegevuse lõpetanud.
“Maja ehitamise ja auto kulud ei ole seotud tema ettevõtlusega,” lausus Saare maksuameti juhataja Olev Martinson.
“Seetõttu on võimalik käibemaksu tagasi küsida vaid ettevõtlusega seotud kaupadelt ja teenustelt. Tema aga arvestas käibemaksu tagasi kogu majaehituselt.”
Martinson sõnas, et karta on, et raha jääb riigil kokkuvõttes siiski saamata, kuna Kuusk ettekirjutust ei aktsepteeri. Kuusk on vahepeal registreerinud firma Pärnusse ja muutnud selle nime ümber OÜ-ks Reimani Matkad. Uue nimega ettevõtte juhatuse liikmeks sai Raul Pint, kes äriregistri andmeil kuulub ka mitmete teiste võlgades firmade juhatustesse.
Toomas Kuusk ütles, et ta ei oska öelda, kas firma maksab ära maksuvõla või mitte.
“Tegemist on keerulise maksuvaidlusega ja mingit skandaali ma sealt küll ei oska leida,” sõnas Kuusk.
Pärast maksuameti ettekirjutust esitas OÜ Kuusk Toomase Konsultatsioonid Saare maksuametile kaebuse, kuid seda ei rahuldatud. Seejärel kaebas firma maksuameti peakontorisse, kes jättis samuti ettekirjutuse jõusse. Toomas Kuuske ei aidanud ka kohtusse pöördumine. Pärnu halduskohus jättis jõusse Saare maakonna maksuameti ettekirjutuse mõista Toomas Kuuse firmalt raha välja.
Olev Martinson ütles, et pärast Toomas Kuusega toimunud maksuvaidlust maksuamet teda enam pankrotihaldurina ei aktsepteeri.
OLIVER RAND,
MEHIS TULK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised