-1 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Orisaarlased said uue karni

Vanemate inimeste meenutuste järgi on Orissaares ikka olnud oma lihapood. Kui Matsi Äri kevadel oma uksed olude sunnil kinni pani, hakkasid inimesed sellise poe järele kohe puudust tundma.
Sobiva ruumi ostmiseks saadi kokkuleppele AS-iga Saare Leib.
“Ega me seda avamist ise ei reklaaminudki, kuid inimesi tuli üllatavalt palju kohale, kes meile kõik ka lilli tõid. Esialgu oleme avatud ajutise loaga, sest üht-teist on veel teha. 13 on meie pere õnnenumber ja seepärast see avamine pisut kiireks läkski,” rääkis Juta Valge.
Külmlettides on väljas värske liha, hakkliha, süldikomplektid, maks, vorstitooted, isegi rasv lindude tarvis. Teises külmletis meelitavad ostjaid ligi kulinaartooted.
“Selle kauba tellin linnast, ise seda teha ei tohi. Hakkliha teeme hommikul valmis ja seda võime ainult samal päeval müüa. Üldse eelistan ma Saaremaa kombinaadi tooteid, mõnda kaupa toon ka Tallinnast,” rääkis Juta Valge.
Riiulitelt on võimalik võtta kõike, mida ostja vajab.
“Igal hommikul toob leivaauto värsked leivad-saiad, piim tuleb üle päeva,” sõnas Aadu Valge.
Müügisaali kõrval on eeskirjadele vastav liha töötlemisruum, mille seinad on kaetud plekiga, põrandal kiviplaadid ja kus töötab hulk külmikuid.
“Esialgu tahtsime saada ka SAPARDist toetust ja koostasime kaks taotlust, kuid need ei läinud läbi ja tuli teist teed minna. Pangast ka laenama ei läinud ja nii pidime ise hakkama saama. Kulutused SAPARDi taotlemiseks tulevadki kohe miinuspoole peale kanda,” rääkisid Valged.
AIMI PITK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised