-3.4 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Linnavalitsus karistab lumekoristajaid

Miks on linnatänavad lumest koristamata ja mida linnavalitsus olukorra parandamiseks ette võtab?
Linnavaranõunik Margo Sooäär:
Töövõtja leiab tegemata töödele alati põhjenduse, kasvõi sellise, et “meister ei ole lepingut lugenud”. Mina ei ole kummagi firmaga [Saare Kommunaal ja Saare EREK] rahul. Rakendame mõlemale töövõtjale sanktsioone ja lepingutrahve.
Ehkki Erekil on väiksem piirkond, ei ole ta sealgi kolmanda järjekorra tänavaid lahti lükanud, rääkimata sellest, et esimese järjekorra tänaval, Tallinna tänaval pole konarusi metallsahaga tasandatud, mis oleks elementaarne. Juba 24. detsembril saatsin neile märgukirja, et hakkame rakendama sanktsioone, hakake kiiresti tööle.
Täna hommikul võttis nendega ühendust [linnaökoloog] Kaljo Ellik ja siis nad vähemalt ühe tänava, mille olid kahe silma vahele jätnud, tegid puhtaks. Ma ei hakanud küsima, miks nad selle tänava kahe silma vahele jätsid – kui tööd ei tee, tuleb sanktsioon ja kogu lugu. Leppetrahv on 15 % lepingusumma kuumaksest. Suuline utsitamine ei aita. Tavaliselt raha on see, mis paneb mehed mõtlema.
Millal hakatakse Kuressaarest lund ära vedama?
Nõudsin täna hommikul, et hakake lund linnast ära vedama. Firmad ütlesid, et sellist lumekogust nad jõulude aegu ei mäleta, see oli neile ootamatu. Tundub, et nad ei ole end kõige hullemaks ette valmistanud, sest see, mis linnatänaval valitseb, on puhtalt töövõtja süü. Ma saakin igal tänaval teha ühe protokolli, vaid Tallinna ja Lossi tänava mingil lõigul on enam-vähem korras, kuid alates Karja tänavast kuni ringteeni, mis on Ereki teha, polegi nagu tee.
Kes uuest aastast linnatänavaid koristavad?
Lepingud Saare Kommunaali ja Saare EREKiga lõpevad aasta lõpul ja uue hanke suuremale piirkonnale võitis Pärnu firma AS Minu Vara Lääne. Väiksema piirkonna sai endale Saare Kommunaal. Täna ja homme on veel viimased päevad, mil pakkumise tulemusi võib vaidlustada.
MEHIS TULK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised