-1.5 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Targale vald Lätist on Saaremaast mitme kandi pealt huvitatud

Kultuuri valdkonnast pakub Targale vald Saaremaale heraldik Rolf Viitali unikaalset vappide näitust. Samas on nad huvitatud Saaremaa Ühendatud Meeskoori esinemisest, sest SÜM-il on juba kontsertmatk järgmiseks aastaks Lätimaale kavandatud. Targales on loomisel Lätimaa esimene mereskautide rühm. Mereskautlusalast kogemust saadakse Leisist, kus poolsada noort sel alal tänavu tegevust alustas.
Jõulukuul käisid Saaremaal eelluuret tegemas Targale valla projektijuht Andris Stripkans ja ühiskondlik nõustaja Helgi Daubare.
Esimesel päeval võõrustas ülelahenaabreid Torgu vald, kus lätlased tutvusid Mõntu sadamaga ning pidasid läbirääkimisi vallaametnikega.
Kuressaares käisid tulevased koostööpartrnerid Euromajas, saamaks teavet Euroopa Liiduga ühinemisest.
Hea mulje jättis neile Roomassaare jahisadam. Lätlastelgi on plaanis noorte purjetamisele enam tähelepanu pöörata ja küllap aitab Saaremaal kuuldu-nähtu nende ideid kodus paremini ellu viia.
Rahvakultuuri peaspetsialisti Krista Lemberiga vahetati mõtteid kultuuriteemadel. Mõlemapoolsed kultuurikontaktid saavad teoks juba järgmisel aastal.
Leisi vallavanem Mart Mäeker tutvustas Targale valla projektijuhile mereskautide tegevust. Leisi noortele on praktiliseks õppebaasiks mitme väikepurjekaga Triigi sadam. Kaitseliit on lubanud mereskautide kasutada anda ka ühe suurema aluse – mootorpurjeka.
Mereskautluse vastu tuntakse Targaleski huvi ja just merd armastavate noorte toel loodavad lätlased arendada ka Mõntu ja Ire vahelist ühendust.
Põnevusega kuulati Saaremaa Merekultuuri Seltsi üritusel ümbermaailmareisil käinud jahtlaeva Lennuk vanemtüürimehe Meelis Saarlaidi pajatusi. Ka merekultuuriseltsiga loodavad lätlased edaspidi tihedamaid sidemeid luua. Juba nüüd kutsus Haapsalus sündinud ja üle 30 aasta Lätimaal elanud Helgi Daubare merekultuuriseltsi liikmeid osalema augusti esimesel laupäeval Mazirbesse traditsioonilisele liivlaste päevale.
Kuigi samal ajal on Kuressaare merepäevad, võeti kutse lahkesti vastu.
“Meil on üks päev, teil siin on mitu päeva, saate tulla küll. Saarlased on meil varemgi külas käinud,” kutsus liivlaste ansamblis “Kandale” laulev Helgi Daubare, kellel Saaremaal palju tuttavaid ja sõpru.
“Kui omal ajal tundisd lätlased Saaremaa vastu suurt huvi, siis iseseisvumise aja alguses meie sidemed enam nii tihedad ei olnud. Nüüd on jälle märgata mõlemapoolset huvi ja see teeb rõõmu,” tundis Helgi Daubare kontaktide otsinguist heameelt.
AARE LAINE

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised