-1 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Laste varjupaik avas uksed

“See varjupaik on hea näide sellest, mida kodanikualgatuse korras teha saab,” ütles eile avatseremooniast osa võtnud Riigikogu spiiker Tunne Kelam, tunnustades ka linnavalitsuse olulist rolli ettevõtmise teokssaamisel.
Juhataja Aare Luubi sõnul hakkab varjupaik lapsi vastu võtma 1. jaanuarist ja teeb seda ööpäevaringselt. Probleemseid lapsi, keda võiks kohe varjupaika paigutada, on praegu neli.
“Üle kahe kuu ei tahaks neid sees hoida. Kõige probleemsemad on emad lastega, kes muutuvad mugavaks – nad ei taha enam ära minna,” rääkis Luup Eesti teistes varjupaikades nähtust.
Näiteks Tondi varjupaigas peab ema enda ülalpidamise eest päevaraha maksma, nädala pärast ka lapse eest.
“Meie ainult majutame. Kodusid külastada ei ole meil õigust. Seda saab teha sotsiaaltöötaja või lastekaitse töötaja,” selgitas juhataja varjupaiga funktsioone. Praegu on majas seitse kohta, vajadusel luuakse neid juurde. Palgalisi töötajaid on neli, teretulnud on ka vabatahtlike abi.
Laurentiuse kogudusele kuuluvas hoones Kauba tänav 5 on tehtud põhjalikud renoveerimistööd. 130 m2 pinnal mahutab hoone esimene korrus praegu vaid vastuvõturuumi, teine korrus on olmeruumide päralt.
Lauritsale andis õnnistuse EELK Saarte praosti kohusetäitja Veiko Vihuri.
Varjupaiga haldamiseks allkirjastasid Kuressaare linnavalitsus ja Laurentiuse kogudus viieaastase koostöölepingu, mille kohaselt toetab linn turvakodu igakuiselt 15 000 krooniga.
Häid soove ja kingitusi olid tulnud edasi andma Kuressaare linnavalitsuse, Saare maavalitsuse, politsei, Laurentiuse kogudusega sõprussidemeis oleva Vantaa Espoo koguduse esindajad Soomest, Viljandi Pauluse koguduse õpetaja Mart Salumäe.
SVEA AAVIK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised