-9 C
Kuressaare
Pühapäev, 5. detsember 2021

Keskkonnateenistus soovitab kahjustatud metsad üle vaadata

Saaremaa keskkonnateenistuse metsanduse peaspetsialist Roland Rüütli teatas Meie Maale, et tuule kiiruseks mõõdeti puhanguti 34 m/s ning iga lisameetri puhul olnuks murtud puude hulk kordi suurem. Võrdluseks on tuua 1969. aasta suurtorm, mil tuule kiirus ulatus 40 m/s ja hävis 450 000 tm kasvavat metsa.
Rüütli sõnul said kõige rohkem kannatada paari aasta vanused viimase piirini hõredaks raiutud harvendusraied, lageraielankidele jäetud seemnepuud, metsaservad, õhukestel loo- ja liivmuldadel kasvavad ning juuremädaniku või liigvee põhjustatud halva tervisliku seisundiga metsad.
Et metsaseadus seab omanikule kohustuse jälgida metsa seisundit ja kaitsta seda kahjurite ja haiguste eest, soovitab keskkonnateenistus oma valdused kiiresti üle vaadata. Kui murtud on hektari kohta rohkem kui 10 tm kuuske-mändi, siis on vaja need kevadeks metsast eemaldada.
Jäetakse see tegemata, asustab puid kooreürask ja levib suvel edasi kasvavasse metsa. Praktikas ongi putukarüüste kahju ületanud tormikahjusid kuni kolm korda. Metsakahjustusest tuleks esmalt teatada valla metsaspetsialistile, kes edasist tegevust täpsemalt planeerida aitab
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised