-11 C
Kuressaare
Pühapäev, 5. detsember 2021

Kaupmehed tahavad müügipiirangute edasilükkamist

Juunis linnavolikogu kinnitatud määrus “Alkoholi jaemüügi piirangute kehtestamine” sätestab, et 1. jaanuarist 2002 võib alkoholiga kaubelda vaid spetsiaalses alkoholipoes või kaupluses, kus alkoholilett on müügisaalist eraldatud seina või piirdega.
“Linnavalitsuses käinud kaupmeeste delegatsioon väitis, et jõulumüügi tõttu ei jõuta piirdeid paika panna ja paluvad seetõttu lükata määruse kehtimahakkamise kuu aega edasi,” ütles abilinnapea Argo Kirss.
Ta möönis, et müügipiirangutest hakati rääkima juba rohkem kui poole aasta eest ja hea tahtmise korral oleks jõutud alkoholilette eraldavad seinad või piirded valmis ehitada küll.
“Ju nad lootsid viimase hetkeni, et sellest asjast asja ei saa,” tõdes Kirss.
Siiski tuleb linnavalitsus kaupmeestele vastu ja esitab homseks linnavolikogu istungiks vastava parandusettepaneku. Kui volikogu muudatuse kinnitab, hakkab määrus kehtima 1. veebruarist.
Alkoholi jaemüük on lubatud:
– spetsialiseeritud alkohoolsete jookide kaupluses müügisaali pinnaga mitte alla 30 m2, kus kaubeldakse vaid alkohoolsete ja mittealkohoolsete jookidega ning tubakatoodetega,
– vähemalt 50 m2 müügisaali pinnaga kaupluse eraldi osakonnas, mis on põhimüügisaalist eraldatud seina ja lukustatava uksega, kergete vaheseintega või statsionaarsete piiretega ning kus arvlemine toimub ainult selles osakonnas müüdava kauba eest,
Allikas: linnavolikogu määrus
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised