-3.4 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Invaühingu maja taga on päkapikumaa

Päkapikumaa külalised saavad jõuluvana juhatusel vaadata, kuidas öösel kingitusi pakkinud päkapikk oma keldrikoopas puhkab, koos Jänku-Jutaga tehakse suu magusaks kommitoas. Kuulatakse muinasjutte, tantsitakse diskot, küpsetatakse üheskoos piparkooke ja meisterdatakse valmis ka üks päkapikk. Päkapikumaad jääb meenutama tempel, mis lüüakse igale lapsele käe peale ning kui hästi läheb, võib vedada ka loteriis.
Maakonna invaühingu esimees Maire Peirumaa ütles, et selline laste jõuluprojekt võeti tänavu käsile esimest korda ning kuna Saaremaa pereklubi kasutab invaühingu hoovimaja, siis otsustatigi päkapikumaa ehitada kahasse.
Etendused toimuvad kaks korda päevas ning viimast korda on päkapikumaa uksed lahti sel laupäeval. Kui enamik etendustest on reserveeritud linna koolide algklasside lastele, siis reedel oodatakse külla just koduseid lapsi.
“Lapsed peaksid aga eelnevalt kindlasti registreeruma meie telefonil 39 871,” soovitas Peirumaa ja kinnitas, et seni on kõik lapsed nähtud päkapikumaaga väga rahul olnud.
Heade toetajate abiga
Lõppev aasta on Peirumaa sõnul olnud invaühingu jaoks keeruline, ja seda just rahalises mõttes. Ometi on maakonnas leidunud ettevõtteid ja asutusi, kes on invaühingu tegemistele õla alla pannud ning nii mõnegi ürituse ärajäämisest päästnud.
“Meie ühingu laste jõulupidu oleks jõulupakkide ostmiseks vajaliku raha puudumise tõttu peaaegu ära jäänud, kuid AS Kuressaare Sanatoorium otsustas meid toetada ja ostis lastele kommipakid. Samuti aitasid meid Gotlandi sõbrad eesotsas Riina Noodapera ja Helle Kurisega, kes saatsid laste jaoks mänguasju,” rääkis Peirumaa ning kiitis ka Saaremaa Postkontorit, mis aitab nüüd jõulupeo kutsed lastele kätte toimetada.
Puuetega inimeste üle-eestiliste suvepäevade korraldamist Karujärvel toetasid Saarte Liinid, Karujärve Kämping OÜ, OÜ Muha RT ja OÜ VL Reisid. Päkapikumaal vajaliku puitmaterjali andis invaühingule Reta Puit.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised