-1.4 C
Kuressaare
Teisipäev, 30. november 2021

Menukas “Kino-Mati” käis juba saarel

16. novembril lavalaudadele jõudnud tüki esimene väljasõit toimuski otse Saaremaale. Kolmapäeval ja neljapäeval Linnateatris mängitud etendus Erik Ruusiga peaosas liigutas elutõe ja kinotõe osava põiminguga läbi lihtsa inimese elukäigu.
“Saaremaal on tore publik. Rakvere teater on ringreisi- teater ja praeguse publikuhuvi põhjal võib järeldada, et ta jääb veel tükiks ajaks Saaremaale käima,” ütles teatri reklaamijuht Peep Pihlak.
“Rändkino ja rändteater sobivadki hästi kokku ja mis muud selle etendusega teha, kui aga rännata mööda Eestit ringi ja tuletada meelde seda kaunist rändkino aega.”
Tehnilistes üksikasjades, kuidas etenduse alguses näidatud filmiklipis sama päeva teatripublik kohe ekraanile jõudis, jäi reklaamijuht napisõnaliseks, viidates vaid videokaamerale, millega olevat tegutsenud teatri helitehnik. “Teatris on kõik imed võimalikud,” sõnas Pihlak.
Peeter Simmi ja Toomas Raudami kirjapandud, tõsielul põhinev ning kuue näitleja kehastatav tükk on siiamaani ka Rakveres menukalt läinud.
“Näiteks Rakvere Lihakombinaat tellis etenduse oma kliendivastuvõtule ja ka päris Kino-Mati kutsuti kohale. Nii et “Mati” on saavutanud populaarsuse,” tõdes Pihlak.
SVEA AAVIK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised