-4.3 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Linnateatris esietendub laste jõululugu

Etenduse lavastaja Helle Kesküla sõnul valiti vendade Grimmide muinasjutu “Lumeeit” ainetel valminud lastelavastus “Emand Holle majas” linnateatri tänavuseks jõuluetenduseks teatri tehnilisi võimalusi silmas pidades.
“See tükk, mida paljude pildivahetuste tõttu oleks tavalisel laval väga raske teha, on mul sahtlis seisnud juba seitse aastat. Nüüd, kui mulle tehti ettepanek lavastada linnateatri jõuluetendus, tuli see mulle jälle meelde,” rääkis Kesküla.
“Kasutasime maja häid tehnilisi võimalusi – pöördlava, valgusefekte ja heli – ning ma ei oska tulemuseks praegu rohkemat tahtagi,” nentis ta.
Ennekõike lastele, aga miks mitte ka täiskasvanuile mõeldud lugu räägib sellest, kuidas hea ja töökas Gretel, kes oma kurja võõrasema sunnil satub lume-emand Holle juurde, naaseb sealt kauni välimuse ja kullakotiga.
Kui Greteli laisk ja lohakas poolõde Elsa samuti emand Holle juurde läheb, tuleb tal leppida oma halva käitumise eest saadud pigise väljanägemise ning tühjade taskutega. Nagu muinasjutud ikka, saab seegi lugu õnneliku ning jõulueelsele ajale kohase pühadehõngulise lõpu.
Etenduses teevad kaasa eranditult harrastusnäitlejad: Gretelit kehastab Liisi Kuivjõgi Lümanda näiteringist, Elsat mängib Aili Salong Taritust, võõrasema osa anti Tiiu Kivile ning emand Holle on Merike Meriloo.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised