-2 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Vättalased soovivad liituda Kaarma vallaga

Suure-Rootsi küla elaniku Heino Vipi sõnul on Vätta poolsaare inimesed tema kodukülast, samuti Ennu, Kailuka ja Vanamõisa külast koostanud Pihtla valla volikogule taotluse lahkulöömiseks ning Kaarma vallavolikogule taotluse liitumiseks. Taotlusele andis allkirja ligi 250 inimest.
“Kui mingisugune sadakond valla elanikku arvab, et nad tahavad kuskil teises vallas olla, siis see on nende arvamus. Selle, kus keegi on, otsustab volikogu, minul ei ole selle kohta midagi kommenteerida,” ütles Pihtla vallavanem Tõnu Hütt.
Pihtla vallas elab Saare maavalitsuse andmeil 1577 inimest.
Heino Vipp väitis, et Pihtla omavalitsus ei taha oma tegevuses Vätta rahvaga arvestada. Kõnekaks näiteks on Vätta kooli sulgemine ja koolimaja müüki panek. Samuti leiavad Vätta maaomanikud, et vald ei ole piisavat panust andnud nende maade hinna tõusu peatamiseks, samas kui näiteks Sandla kandi mereäärsete maade hinnale saadi soodustust.
Vättalaste hinnangul on väga kehvas olukorras ka Pihtla valla sisene bussiliiklus, muudab Vätta poolsaare ääremaaks.
“Bussiliiklus on Vättalt Pihtlasse olematu, pensionäridel ja kõigil, kel puudub isiklik transport, on võimatu Pihtla vallamajasse asju ajama jõuda,” lausus Vipp.
“Ja ega seal ei saagi midagi paika pandud – ikka pead pärast Kuressaarde minema.”
Pihtla abivallavanem Endel Pank, kes on ise samuti Vätta elanik, ütles Meie Maale, et iga piirkonna elanikel on õigus ise otsustada, kellega ühineda või mitte ühineda. Samas leidis Pank, et asjade käik pole läinud loogilist rada.
“Ma saan aru, et Vätta rahvas on natukene trotsi täis, et vallavalitsus ei pööra neile piisavalt tähelepanu, kuid samas ei ole inimesed ka selle heaks midagi ise teinud, et vallavalitsus rahva poolt volikogusse valitud esindajate kaudu neile meelepäraseid otsuseid vastu võtaks,” sõnas Endel Pank.
Vätta piirkonnast on volikogus kaks saadikut. Pank soovitas Vätta rahval valida uutel, 11 kuu pärast toimuvatel valimistel uued saadikud oma asju ajama.
“See oleks loomulik ja tänapäevane asjaajamise viis, mitte nii, et võtad hõlmad vöö vahele ja sammud minema parematele mängumaadele,” lausus Pank.
Kaarma vallavanem Ülo Vevers tõdes, et Vätta elanike pöördumine toob kaasa õiguslikult päris keerulise käigu, kuigi liitumine oleks tõenäoliselt Kaarma vallale meelt mööda.
“Minul isiklikult ei ole selle vastu midagi. Ja usun, et Kaarma vallal ei ole selle vastu midagi. Kui pöördumine meieni jõuab, siis hakkame seda arutama koostöös Pihtla vallaga ja Saare maavalitsusega. Aga kas see üldse on enne haldusreformi lahendatav, ei oska täna veel öelda,” arvas Vevers.
Vättalaste tahavad Pihtla vallast lahkuda Soovi põhjused:

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised