-0 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Koolinoored aitasid politseil seaduserikkujaid avastada

“Lapsed on ise ammu rääkinud, et neil on võimalik igal poolt alkoholi osta ja nüüd nad tõestasid seda praktiliselt,” ütles noorsoopolitseinik Aivar Kaesvelt.
Varem ei ole koolilapsed politseile sarnaseid ettepanekuid teinud ning politseil on Kaesvelti kinnitusel alati olnud raskusi alaealiste kontrollostjate leidmisega.
Reede õhtul kahe tunni jooksul sooritasid kaks gümnaasiumiõpilast kontrolloste kaheksast linna kauplusest ja müügikohast.
“Operatsiooni tulemused on kurvastavad, kuna kokku avastati viis rasket alkoholimüügi eeskirja rikkumist,” märkis politsei pressiesindaja Urmas Kiil.
“Olukorda tumestab müüjate äärmiselt salliv ja leebe suhtumine alaealistest klientidesse.”
Nii näiteks müüs Uue ja Kaevu tänava ristmikul asuva kioski müüja alaealistele kaks pudelit õlut. Kontrollostu sooritamise ajal küsiti noortelt dokumenti ning väite peale, et seda pole kaasas, kostis müüjanna õlle eest raha kasseerides: “Ise teate, kui täis jääte ja vahele kukute!”
Kuressaares Smuuli tn 7 asuvas Leena poes müüdi 17-aastasele noormehele pudel “Saaremaa viina”. Samal ajal tundis müüja huvi, kas kuskil on pidu, kuna kõik noored viina ostavad. Alkoholimüügi eeskirjade rikkumise tuvastas politsei veel Pikk tn 54 asuvas Slupi kaupluses ning AS-ile Mona Kaubandus kuuluvas Perepoes Kiriku tänaval. Mõlemas poes müüdi alaealistele “Saaremaa viina”, dokumenti noortelt ei küsitud.
OÜ-le I&A kuuluvast Vallimaa tänava kioskist said noorukid probleemideta kätte küsitud õlle.
Urmas Kiili kinnitusel esitab politsei kõigi müügikohtade kohta esildise Kuressaare linnavalitsusele, kelle pädevusse kuulub seaduserikkujate karistamine. Alkoholiseaduse kohaselt on alkoholi jaemüügi eeskirjade raske rikkumise eest ühe karitusena ette nähtud jaemüügi tegevusloa kehtetuks tunnistamine.
Kuressaare abilinnapea arengu ja majanduse alal Urmas Treiel ütles, et viimase kolme aasta jooksul on linn politsei esildise alusel tühistanud alkoholi jaemüügi lube vaid paaril korral. Eilseks ei olnud linnavalitsus reidi tulemustest veel teadlik, kuid Treiel kinnitas, et alaealistele viina ja õlle müümine on raske rikkumine ning kui politsei esitab seaduserikkumisi tõendavad paberid, tühistab linn ilmselt seaduserikkujatele väljastatud alkoholi jaemüügi load.
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised