-2.8 C
Kuressaare
Kolmapäev, 8. detsember 2021

Sõrulased loovad Lätiga laevaühendust

Mõntu sadamast vaid 32 kilomeetri kaugusele Ventspilsi rannikule Ire sadamasse sõidab poolteist tundi ning võimalikust laevaühendusest on nii Saaremaal kui Lätis räägitud juba kümmekond aastat. Kuna praegu koostatakse Targale valla turismi arenguplaani, pidasid lätlased vajalikuks konkreetsemate tööalaste sidemete loomist selles liinis ka saarlastega.
Eile sai Sõrves teoks Torgu valla juhtide ja Targale esindajate kohtumine ning mõlema poole esindajad olid veendunud, et koostööprojektist saab asja.
Targale valla projektijuht Andris Stripkans ja ametiühingute liinis turismiala ühiskondlik nõustaja Helga Daubare rõõmustasid, et Mõntu sadama ajakohastamisel on üksjagu tööd juba ära tehtud.
“Meil on niisugune tunne, et viimane aeg on seda asja ajada,” ütles kaua aega Lätis elanud, Haapsalust pärit Helga Daubare. Vastaskaldal küll nii suurt sadamat ei ole, kuid väiksemate laevadega suvine ühendusepidamine tuleb kõne alla.
Torgu vallavanem Tiia Pulk oli ülemerekülaliste entusiasmist vaimustuses, uskudes, et ühistest aruteludest sünnivad konkreetsed teod.
Mõntu sadama üks omanikke Mihkel Undrest oli sadamas ise giidiks ja rääkis jahtide ning reisilaevade vastuvõtmise võimalustest.
Täna kohtuvad Targale valla esindajad maavalitsuse majandusosakonna peaspetsialisti Leo Filippoviga. Filippov ongi see, kes kahe valla esindajad kokku viis.
“Selge see, et siin Liivi lahes peame asju ajama nii või naa koos lätlastega, muidu ei tule asjast midagi välja,” tõdes Leo Filippov. Maavalitsuse andmeil on Mõntu-Ire vahele oma aluse käimapanemisest huvitatud juba mitmed laevaomanikud.
Aasta alguses tulevad lätlased Saaremaale juba konkreetsemate plaanidega.
AARE LAINE

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised