Teisipäev, 30. november 2021

Kergejõustiklased mullusest edukamad

Kergejõustikuklubi Saare president Tõnu Toompuu ütles, et 2001. aasta oli rahalises mõttes raske, sest riigipoolne toetus oli üsna väike.
“Õnneks toetasid meie tippe Madis Kallast ja Villu Seppa Indrek Neivelt ning Erich Teigamägi, oma õla panid alla ka mitmed Saaremaa ettevõtted,” märkis president.
Toompuu hinnangul võib lugeda hooaja siiski kordaläinuks, sest klubi sportlased osalesid peale krossijooksude kõikidel Eesti võistlustel. Mitme aasta järel korraldas klubi Saaremaal Eesti GP etapi.
“Osavõtt sellest oli küll nigel, sest siia tulemine on kallis ja aeganõudev,” tõdes Toompuu. Ta lisas, et tuleval aastal oodatakse sellele võistlusele rohkem sportlasi.
Sportlikest tulemustest kokkuvõtteid teinud treener Andres Laide hindas hooaja mullusest edukamaks, kuigi eelmisel aastal võideti Eesti täiskasvanute meistrivõistlustelt kaks kulda.
“Sel aastal olid keskmine tase, koht klubide arvestuses ja üldine medalite arv siiski paremad,” leidis treener.
Paremad saavutused
Madis Kallase edukas osalemine Reval Cupil ja tema võistlemine koos Villu Sepaga Eesti – Soome – Rootsi mitmevõistluse maavõistlustel, kus Kallas oli 7076 punktiga 8. ja Sepp 7064 punktiga 10.
Erkko Tomsoni võit odaviskes Rukkilillemängudel U18 klassis ja osalemine Eesti noorte koondises Balti mat&eth,il, kus ta saavutas 61.55-ga teise koha. Mat&eth,is Soome ja Poola vastu saavutas Balti riikide koondises võistelnud Tomson 6. koha.
Kaie Kand võistles Eesti noorte koondises talvisel mitmevõistluse Balti mat&eth,il, kus ta saavutas 5-võistluses 3305 punktiga 6. koha.
Eesti sisemeistrivõistlustel võitis Indrek Sink 60 m tõkkejooksus esikoha, Leana Vahter oli kuulitõukes teine, Raigo Saar 7-võistluses kolmas, Madis Kallas noorsoo meistrivõistlustel teivashüppes esimene, Villu Sepp 60 m tõkkejooksus teine ja Madis Kallas kolmas.
Suvistel meistrivõistlustel oli Leana Vahter kuulitõukes teine, Kaie Kand 7-võistluses teine, Erkko Tomson odaviskes kolmas, Madis Järvelaine odaviskes teine, Villu Sepp 110 m tõkkejooksus teine ja teivashüppes kolmas, Madis Kallas kõrgushüppes kolmas.
Viis medalit võideti Rukkilillemängudelt: Erkko Tomson odaviskes esimene, Madis Järvelaine odaviskes teine, Raigo Saar 10-võistluses kolmas, Kaie Kand kuulitõukes teine ja 7-võistluses kolmas.
Mani saarel toimunud Saarte mängudel võitsid kuldmedalid 400 m tõkkejooksus Indrek Tustit, odaviskes Madis Järvelaine ja Siisike Laide, kolmikhüppes Kaire Paat. Hõbemedalid võitsid kolmikhüppes Kaie Kand, kuulitõukes Virge Treiel, kõrgushüppes Kaire Paat, 400 m jooksus Indrek Tustit, kettaheites Virge Treiel. Pronksmedalid võitsid poolmaratoni meeskond, 100 m tõkkejooksus Kaie Kand, kõrgushüppes Madis Kallas ja Marita Kukk, kaugushüppes Madis Kallas.
Püstitati mitmed Saaremaa rekordid
Sel aastal püstitati üks Saaremaa rekord täiskasvanute arvestuses ja see kuulub teivashüppes 2.60 ületanud Signe Kurvitsale. U-18 ja U-20 rekordid püstitas odaviskes (600 g) 34.16-ga Leana Vahter, U-18 400 m tõkkejooksus 1.06,50-ga Kaie Kand, U-18 odaviskes (600 g) 61.40-ga ja (700 g) 61.55-ga Erkko Tomson, U-20 odaviskes (700 g) 63.61-ga ja (800 g) 59.21-ga Madis Järvelaine.