-1.1 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Hobuse-graafika kunstistuudios

Graafik Külliki Järvila avas Saaremaa kunstistuudios peatselt algavale hobuseaastale viitava näituse “Hobu tuleb”.
“Olen aastate jooksul teinud väga palju pilte hobustest ning kuna hobuseaasta on algamas, sobis see teema näituseks väga hästi,” tunnistas Saaremaa ainuke graafik Külliki Järvila, kes isegi on aastahoroskoobi järgi puu-hobune.
Näitusel on eksponeeritud 27 graafilist tööd. Kõige vanem hobuse-pilt on valminud aastal 1988, kõige uuemale tõmbas kunstnik viimased pliiatsijooned vahetult näituse avamise eel.
“Siin on pilte taltsutatud tööhobustest, ratsahobustest ja metsikutest loomadest. Hobusele on üldiselt omane vabaduse-armastus ja ihalus, see sobib loomu poolest mullegi. Samas tunnen hingesugulust tööhobusega, sest ma armastan tööd. Töö annab omakorda vabaduse,” lausus kunstnik, kelle sõnul pole hobust samas kuigi kerge kujutada.
“Ta on küllaltki liikuv ja emotsionaalne loom, puht anatoomiliselt on tal aga väga palju lihaseid, mida tuleb kujutada nii, et need mõjuksid usutavalt.”
Reedel avatud kunstinäitusel on Järvila esmakordselt Saaremaa kunstipubliku ette toonud ka uudses paljundusviisis, digitaaltrükis, valminud graafilised tööd.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised