-3.4 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Saare politsei mitmekordistab konstaablite arvu

Lisaks Kuressaares asuvale prefektuurile kavatseb Saare politsei luua kaheksale konstaablile politseijaoskonna Orissaarde, kus praegu tegutseb vaid üks konstaabel. Orissaare konstaablipunkt hõlmab Ida-Saaremaa vallad ja Muhumaa. Lääne-Saaremaa politseijaoskond hakkab kava kohaselt paiknema Kärla alevikus, seal oleks koondumiskoht kuuele konstaablile. Korra järele Kuressaares ja Kesk-Saaremaal peaks tulevikus valvama 18 konstaablit. Praegu on näiteks terve Kuressaare linna peale vaid kaks konstaablit.
Politsei pressiesindaja Urmas Kiil ütles, et politsei kasutab korrakaitseosakonna töö reorganiseerimiseks sisemisi ressursse.
“Ümberkorralduste eesmärk on tõhustada politsei tegevust õigusrikkumiste ennetamisel, vabastada võimalikult rohkem konstaablid bürokraatilisest tööst, et nad senisest enam saaksid sukelduda niiöelda kohalikesse oludesse,” selgitas pressiesindaja Kiil.
Saare politsei algatus on esimene omalaadne Eestis, konstaablipunktide loomise idee käidi välja eelmisel nädalal Saaremaa omavalitsusjuhtidele korraldatud turvalisuse-alasel seminaril Loona mõisas. Samal üritusel räägiti ka kavatsusest hakata senisest enam tähelepanu pöörama kuritegevuse ennetamisele kohalike omavalitsuste kaasabil.
Pärast seminari saatis Saaremaa omavalitsusliit (SOL) politseiametile ja siseministeeriumile pöördumise, milles kinnitab politsei algatusele kindlat toetust.
“Ei saa normaalseks pidada olukorda, kus ca 40 000 elaniku kohta maakonnas on vaid seitse konstaablit,” nenditakse SOL-i esimehe Raimu Aardami allkirja kandvas pöördumises.
Orissaare vallavanem Aardam ütles, et kahe aasta eest toimunud suurkoondamise käigus sai ametist lahti sama palju korravalvureid, kui on praegu vabu kohti.
“Reformi tulem on pehmelt öeldes null ja oleks väga oluline tuua mehed, kes on vormis ja pagunite all, omavalitsustesse tänavatele ja teedele, tuua nad lähemale kohalikule elanikule,” sõnas Aardam.
Ka Leisi vallavanem Mart Mäeker tervitab Saare politsei algatust.
“Politseireform oli reform reformi pärast ning tegelikult viis ta politseiniku rahvast veelgi kaugemale – kui varem oli ühe valla peale konstaabel, siis nüüd kolme valla peale üks,” nentis Mäeker. Tema hinnangul normaliseeriksid loodavad politseijaoskonnad praegu ülekoormusega töötavate korrakaitsjate töötaja.
Ka Raimu Aardam sõnutsi on ebaloomulik, et et politseinik peab tegema nädalate viisi tööd, mis võtab 10-12 tundi ööpäevast.
Saaremaa kõige suurema kuritegevusega maaomavalitsust, Kärla valda juhtiv Toivo Vaik ütles, et on vallakeskusesse politseijaoskonda taotlenud juba aastaid, viimati kahe aasta eest enne politseinikke suurkoondamist.
“Meie keskus on paraku koht, kus on üsna palju avaliku korraga probleeme – suvel mõjutab Karujärve ja ega meie omagi väikesulid ja laamendajad maga,” ütles Vaik.
Tema kinnitusel on Kärla vald valmis muretsema konstaablipunktile ruumid, samuti on vald nõus osalema jaoskonna ülalpidamiskulude katmisel.
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised