-7 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Keskhaigekassa hoolitseb saarlaste vaimse tervise eest

“Vaimsele tervisele suunatud projektide eelistamine ei viita saarlaste nõrgale vaimsele olukorrale, vaid selles valdkonnas esitatud projektid olid teistest kvaliteesemad,” ütles Meie Maale keskhaigekassa spetsialist Sirje Vaask.
Saaremaalt esitati haigekassale kokku 13 tervist edendavat projekti, sooviga saada toetust summas üle 1,2 miljoni krooni. Haigekassa rahastab 70 000 krooniga projekti “Suhtlemistreeningud psühhodraama meetodil”, mis viiakse läbi Tornimäe põhikoolis (esitaja Marjaana Prii), 50 000 krooniga projekti “Saare lapse vaimne tervis” Kuressaare Noorte Huvikeskuses (Pille Pesti) ja 50 000 krooniga projekti “Hoia oma tervist” MTÜ Elutee (Ellen Sepp).
“Vaimne tervis oli projektide finantseerimisel üks viiest prioriteedist,” märkis haigekassa spetsialist Sirje Vaask, kelle sõnul oli prioriteetsete teemade määramise aluseks Eesti peamiste rahvatervise probleemide ja neid mõjutavate tegurite ning ka haigekassa vastavate ravikulude analüüs.
Projektide rahastamisel hinnati tulusust, maksumust ja kui palju inimesi kaasatakse.
“Saaremaalt esitatud projektide raames on planeeritud erinevad koolitused, individuaalne nõustamine ja spordi ning muud üritused,” rääkis Sirje Vaask.
Tema sõnul oli väljajäänud projektidel mitmeid puudusi.
“Osad projektid ei olnud hästi läbimõeldud ja piisavalt hästi lahtikirjutatud ning arusaamatuks jäi kavandatud sihtrühmad,” lausus ta.
Tervist edendavate projektide konkursile laekus kogu Eestist 306 nõuetekohast taotlust. Kokku taotleti 2002. aastaks tervise edendamise tegevusteks üle 58 miljoni krooni, raha on selleks 13,5 miljonit krooni.
ALVER KIVI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised