-3.4 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Hoolduspered koonduvad ühingusse

Kuressaare linnavalitsuse initsiatiivil toimunud linna hooldus- ehk kasuperede teabepäevale olid kutsutud ka Kuressaare eestkosteperede esindajad. Esimesest infopäevast võtsid osa kümne hoolduspere esindajat ja kaheksa eestkostjat.
Nõupidamisel toodi välja sellised hooldusperede probleemid nagu raha vähesus, mure eakate hooldajate tervise pärast, suhted lapse bioloogilise vanemaga, probleemid koolituse, asjaajamise ja psühholoogilise nõustamisega.
Esimene infopäev näitas, et ühiste huvidega inimesed tahaksid koos käia, kinnitas ürituse organisaator, lastekaitse spetsialist Helle Kahm.
“Nii saab suud puhtaks rääkida. Oluline on ju arutada probleeme nendega, kes neid mõistavad,” märkis ta.
Saare maavalitsuse tervishoiu- ja sotsiaalosakonna peaspetsialist Hele-Mall Kruusement tutvustas infopäeval hooldusperede PRIDE-programmi, mis käsitleb lastevanemate harimist, infovahetust, ressursside loomist ja arengut.
“See programm näeb ette kasuperede põhjalikku koolitamist, enne kui pere lapse võtab,” selgitas Helle Kahm.
“Paljudes kohtades on võimalused suuremad kui meil, näiteks Pärnus ja Viljandis on kasuperede ühingud, mis tegelevad koolituse ja nõustamisega.”
Infopäeval astus üles ka Andres Siplane Pärnu Kasuperede Ühendusest, rääkides sealsete kasupere võimalustest ja vajadustest ning tööst Pärnu kasuperedega.
Kuressaare haigla psühholoog Pille Pesti esitas ettekande teemal “Väljakutse perekonnale”, mis käsitles kasuperede ja laste arengut.
Kuressaares saab lisaks psühholoogilisele nõustamisele koostada pereuuringuid, mis selgitavad, kas perekond on üldse sobilik last kasvatama. Kahmi sõnul on oluline, et et ei tuleks ette eestkoste kuritarvitamist, mida on paraku juhtunud.
“Näiteks võetakse laps seepärast, et saada kätte talle jäetud pärandus,” nentis Helle Kahm.
Tema andmetel on Kuressaares üle 20 eestkoste- ja hoolduspere, Saaremaal kokku veelgi rohkem. Juurde tuleb arvestada veel inimesed, kes lihtsalt kasvatavad lapsi ega ole seda sotsiaalosakonnas fikseerinud.
“Oleks kena, kui inimesed, kes sooviksid võtta oma perre lapse, annaksid endast teada,” lausus Kahm.
REET TRUUVÄÄRT

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised