-2 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Töötuskindlustus valmistab firmadele peavalu

Kreenholmi Valduse AS-i finantsjuht Mai Palginõmm ütles Postimehele, et firmale valmistab töötuskindlustuse ülekandmisega seonduv tõsist peavalu, kuna nii maksuametis kui ka rahandusministeeriumis puudusid veel teisipäeval uued deklaratsioonid.
“Jaanuaris tuleb meil kanda üle raha detsembri palkade alusel, aga ma ei ole saanud juhiseid ega näinud uusi deklaratsioone,” lausus Palginõmm.
Palginõmme sõnul pöördus ta probleemile lahenduse leidmiseks ka rahandusministeeriumisse, mis soovitas arvud esialgu paberil kokku liita.
“Meil on ligi 4800 töötajat ja minu meelest pole kuigi lõbus jõuluõhtul seadusandja pealiskaudsuse tõttu nende makseid sõrmedel kokku liita,” märkis Palginõmm, avaldades hämmeldust selle üle, et kuigi seaduse jõustumine oli teada juba suvel, jätab riik ettevõtja teavitamise viimasele hetkele.
Maksuameti pressiesindaja Koit Luus uute deklaratsioonide puudumise tõttu tekkinud probleemi ajalehele kommenteerida ei soovinud. Rahandusministeeriumi teatel on materjalid siiski äsja valminud.
Jaanuaris jõustuva töötuskindlustuse seaduse kohaselt peab ettevõtja maksma töötukassasse iga kuu ühe protsendi iga töötaja palgast ja pool protsenti kogu firma palgafondist.
MM/BNS

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised