-5.6 C
Kuressaare
Kolmapäev, 8. detsember 2021

Rohu tänava lasteaed tähistas 45. sünnipäeva

1956. aastal Rohu tänaval avatud lasteaed oli teine lastepäevakodu, mis Kuressaares lapsi vastu võtma hakkas. Lasteasutus, mis tegutses alguses kolmes erinevas ühel hoovil asuvas majas ja oli oma kõrghetkedel päevakoduks 16 rühma jagatud 400 lapsele, peeti omal ajal Eesti kõige suuremaks lastepäevakoduks.
Praegu käib II lasteaias oma päevi mööda saatmas 139 last, kes tegutsevad kaheksas erinevas ravimtaimede nimesid kandvas rühmas.
Lasteaia juhataja Anne Maripuu sõnul on Rohu tänava lasteaia eripäraks see, et seal on tööle pandud kaks tasandusrühma kogu maakonna kõneprobleemidega laste jaoks.
“Oleme suuruselt selline paras lasteaed ja saame elada ühise suure perena ühes hoones koos. Meid on just paras jagu selleks, et pedagoogid kõigi lastega tegeleda jõuaksid,” märkis juhataja.
Tema sõnul tegutsevad ühes hoovipealses majas Kuressaare põhikooli esimesed kaks klassi, teine hoovimaja kuulub Kuressaare kunstikoolile.
“Oleme rõõmsad, et meie naabriteks on lastega tegelevad asutused, kellega on hea ka koostööd teha,” ütles Anne Maripuu.
Eilsel sünnipäevahommikul kogunesid kõik lasteaia lapsed saali kolme pika laua taha torti sööma ja morssi jooma. Seal üllatas neid Pipi Pikksukk, kes juhtis ka eilset lastekontserti, kus said esineda kõikide rühmade lapsed.
Täna korraldatakse kontsert endistele lasteaia töötajatele, kasvandikele ja lastevanematele.
“Oleme uhked oma laste ja tublide lapsevanemate üle, kes meile igapidi toeks ja abiks on. Oleme rõõmsad ka oma suurepäraste õpetajate üle. Kui kõike uut vastu võtta ja lasteni tuua, mida kursustel ja koolitustel pakutakse, suudame lastele anda hea ettevalmistuse nii kooliks kui kogu eluks,” lausus juhataja.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised